Марта Ключинська — диригентка (Польща)

Загальна інформація

Диригентка з багатим оперним, балетним і симфонічним репертуаром, Марта Ключинська в постійному пошуку нових способів інтерпретації та неординарного репертуару, який варто представити широкій аудиторії.

Вона є ініціаторкою і диригенткою циклу концертних вистав забутих польських опер у Національній опері (2022 – Генрик Ярецький “Барбара Радзівіловна”, 2024 – Людомир Ружицький “Беатрікс Ченчі”. У 2021 році її призначили музичною керівницею Польського національного балету. З 2018 року – музична керівниця оперних вистав просто неба перед палацом у Неборові, (2018 – Антоній Радзивілл “Фауст”, 2019 – Моцарт “Дон Жуан”, 2024 – Дворжак “Русалка” та ін.).

Випускниця Музичного університету імені Фридерика Шопена у Варшаві по класу диригування симфонії та опери проф. Марека Піяровського та в класі фортепіано проф. Ельжбета Карась-Краштель. У 2019 році вона брала участь у програмі Hart Institute for Women Conductors в Даллаській опері. Брала участь у семінарах, організованих Європейською мережею опери Академії: на Единбурзькому фестивалі (Великобританія, 2010) та в Académie Européene
du Festival d’Aix-en-Provence (Франція, 2011, майстер-класи під керівництвом Петера Етвеша; 2019 Майстер-класи Кеті Мітчелл).

З мистецького сезону 2008/09 пов’язана з Великим театром – Національною оперою, де вона дебютувала у віці 24 років, очоливши виставу «В країні чарівної флейти». Потім їй довіряли диригувати оперними виставами, серед яких: «Садиба з привидами», «Сон в літню ніч» Б. Бріттена, прем’єри опер у рамках проєкту “P” – “За голос і руки” Ягоди Шмиткі, “Transcryptum” Войтека Блехаржа, “Перемога над сонцем” Славомира Войцеховського, “Соляризація” Марчіна Станчика та балети: «Ромео і Джульєтта», «Лускунчик», «Жізель», «Баядерка», “Дон Кіхот”, “Корсар” та багато інших.

Також співпрацювала з Великим театром у Лодзі, Вроцлавською оперою, Польською королівською оперою,
Ландським театром Кобурга, Оперою в Замку в Щецині. Диригувала симфонічними концертами з “Sinfonia Varsovia”, Симфонічним оркестром Польського національного радіо в Катовіце, Sinfonieorchester Wuppertal, Сараєвським філармонічним оркестром, Оркестром Польського радіо, Лодзьким філармонічним оркестром, Щецинським філармонічним оркестром, філармонічним оркестром у м. Гожув-Велькопольський, Судецьким філармонічним оркестром та ін.

Раніше вона набувала досвіду роботи асистенткою диригента в Національній опері Варшави серед інших з Мареком Мінковським, Стефаном Солтешем, Яцеком Каспшиком, Єжи Максимюк та Габріелем Чмуром. Вона також була асистенткою диригента під час постановка опери «Тангейзер» у муніципальному театрі Сантьяго (Чилі) та в симфонічному оркестрі Варшави.

Поділитись