Відомий як музичний піонер, мульти-номінант на премію Греммі віолончеліст Метт Хаймовіц високо оцінений відомим виданням “The New York Times” як «надзвичайно талановитий віолончеліст, який привносить свій мегаватний звук і незвичайні виразні «подарунки» у безліч музичних стилів». У той же час “The New Yorker” вважає його «чудовим віртуозом», композиції у виконанні якого «ніколи не звучать передбачувано».
Віолончеліст оновлює знайомий репертуар, популяризує нову музику, ініціює новаторські співпраці, а також реалізує інноваційні звукозаписні проєкти. Попри свій щільний гастрольний графік Метт Хаймовіц також є ментором у студії молодих віолончелістів у Музичній школі Шуліха (Schulich School of Music) Університету Макгілла в Монреалі, а зараз є першим в історії стипендіатом Джона Кейджа у Новій музичній школі Маннеса (The New School’s Mannes School of Music) у Нью-Йорку.
Хаймовіц дебютував у 1984 році у віці 13 років як соліст Зубіна Мети та Ізраїльської філармонії. У 17 років він зробив свій перший запис з Чиказьким симфонічним оркестром для Deutsche Grammophon. Він продовжував виступати на найбільших сценах світу, виступаючи з такими оркестрами та дириґентами, як Берлінська філармонія, Нью-Йоркська філармонія з Зубіном Метою, Англійський камерний оркестр з Даніелем Баренбоймом, Бостонський симфонічний оркестр з Леонардом Слаткіним та Монреальським симфонічним оркестром з Кентом Нагано.
Кар’єра звукозапису Метта Хаймовіца охоплює понад 20 років та численні, нагороджені престижними преміями, роботи, реалізовані на Deutsche Grammophon (Universal), Oxingale Records та PENTATONE Oxingale Series. Його відзнаки включають нагороду «Trailblazer» від Американського музичного центру, Грант кар’єри Евері Фішера (Avery Fisher Career Grant), французьку нагороду «Grand Prix du Disque» та Міжнародну премію «Accademia Musicale Chigiana». Він навчався у Леонарда Роуза в Джуліардській школі і закінчив магістратуру з найвищою відзнакою в Гарвардському університеті. Хаймовіц грає на венеціанській віолончелі, виготовленій в 1710 році Матео Гофріллєром.