Мерве Коджябейлер – арфа (Театр Ла Скала, Італія)

Загальна інформація

Мерве Коджябейлер – одна з найбільш обіцяючих молодих арфісток Туреччини, яка вже підкорила сцену престижного Театру Ла Скала, завоювавши любов публіки та схвальні відгуки критиків. В 2012 році вона перемогла в номінації «Молодий музикант» премії Donizetti Classical Music Awards, який проводив журнал «Andante». Вона також є переможницею багатьох міжнародних конкурсів.

Мерве народилась 4 листопада 1990 року в Стамбулі. В 11 років вона розпочала брати уроки гри на арфі у викладача Йонка Озкан Біленголу.

В 2009 році її було зараховано до класу професора Хельги Сторк в Університеті Моцартеум в Зальцбурзі, Австрія, де вона здобула ступінь бакалавра під керівництвом професора Стефана Фітцпатріка.

Під час навчання в Європі вона стала переможницею декількох міжнародних конкурсів, серед яких: перше місце Міжнародному конкурсі арфістів Citta di Cagliari (Італія, 2012), перше місце в Міжнародному конкурсі арфістів ім. Петара Коньовича (Сербія, 2011), перше місце в Міжнародному конкурсі арфістів в м. Сегет (Угорщина, 2010), третє місце в Міжнародному конкурсі арфістів у Відні (Австрія, 2010), друге  місце в Міжнародному конкурсі молодих віртуозів в Софії (2009).

Мерве брала участь в численних майстер-класах визнаних арфістів світового рівня, серед яких Ізабель Моретті, Маріса Робле, Елізабет Фонтан-Бінош, Елінор Беннет, Фабріс П’єр, Бенуа Уері, Марі-П’єр Лангламе та Ріта Констанці.

У віці 17 років вона дебютувала як солістка в Концерті для флейти і арфи В.А.Моцарта з Симфонічним оркестром Стамбульського університету. Її подальша сольна кар’єра включає співпрацю з такими оркестрами, як Державний симфонічний оркестр Анталії, Державний симфонічний оркестр Бурси, Ванкуверський симфонічний оркестр.

Вона виступала з концертами у всій Європі, а також в Азії, Північній та Латинській Америці. В 2011 році Мерве було обрано для участі в концертах «Focus on Youth» в рамках Всесвітнього конгресу арфістів у Ванкувері.

Вона обіймала посаду головної арфістки в Національному молодіжному симфонічному оркестрі Туреччини, Академії симфонічного оркестру Тихоокеанського узбережжя Канади, Оркестрі музичного фестивалю  Санта Катаріна в Бразилії, Мерве також співпрацює з Філармонійним оркестром Зальцбургу.

Вона є стипендіатом Фонду Сучасної Освіти, програми «Жива музика зараз» Міжнародного фонду ім. Ієгуді Менухіна.

Мерве Коджябейлер навчається в магістратурі в Консерваторії Амстердаму під керівництвом Еріки Ваарденбург.

Поділитись