Модест Менцінський – диригент, віолончель

Загальна інформація

Модест Менцінський – талановитий львівський віолончеліст. Репертуар музиканта охоплює період від класичних шедеврів віолончельної музики до експериментальних і новаторських творів сучасної доби. У доробку виконавця – популярні композиції романтизму та музика українських композиторів. Він часто виступає на концертних майданчиках та музичних фестивалях у різних містах України та Польщі.

Модест Менцінський народився у Львові. Навчався у Львівській середній спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької (клас викладача Ганни Менцінської). З 2013 року продовжує навчатися у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка (клас віолончелі доцента Тараса Менцінського та камерного ансамблю доцента Тетяни Слюсар). Лауреат XV міжнародного конкурсу ім. Юліуша Зарембського (Варшава, 2015), лауреат II всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів ім. В. Повзуна (Одеса, 2016), лауреат I всеукраїнського конкурсу віолончелістів (Львів, 2016). Неодноразово виступав на фестивалях “Miedzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej” (Тарнув, Польща), “Czwartkowe Wieczory z Muzyka Kameralna” (Іновроцлав, Польща), міжнародний фестиваль “Гольфстрім” (Київ, Україна), міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”, “Karpaty ART” та “Музичні зустрічі польської та української молоді” (Львів, Україна). Був учасником майстер-класів відомих віолончелістів: Вольфганга Емануеля Шмідта (Німеччина), Гаррі Хоффмана (США), Анджея Бауера (Польща), Марцеля Бергмана (Ізраіль), Наталії Хоми (США-Україна), Дениса Северина (Швейцарія-Україна). Музикант любить виступати як соліст у супроводі українських оркестрів. Під орудою відомих диригентів – заслуженого артиста України Юрія Бервецького, заслуженої артистки України Зінаїди Остафійчук та Богдана Дашака. Львівська публіка мала нагоду чути у виконанні Модеста концерти для віолончелі з оркестром Й. Гайдна, К. Сен-Санса, Е. Елгара, К. Давидова та А. Дворжака.

Тривалий час Модест Менцінський виступає на концертах у дуеті з львівською піаністкою – Аліною Шевченко. Протягом 2016 – 2018 рр. у цьому складі вони здійснили записи трьох CD дисків популярної віолончельної камерної музики. (віолончельні сонати Л. ван Бетховена, Й. Брамса, С. Рахманінова, С. Франка, Д. Шостаковича, Є. Станковича, Ю. Ланюка, З. Алмаші). Творчі пошуки віолончеліста спрямовані на контакти з музикантами як України так і зарубіжжя. Модест співпрацює з українсько-польським ансамблем “BARVINSKY DUO” у складі Тараса Менцінського (віолончель) та Анни Стемпін-Ясновської (фортепіано). На фестивалях у Польщі з ними було виконано віолончельні дуети Ф. Шуберта, Д. Шостаковича, А. Піатті. Пошук нових тембральних барв відкриває для віолончеліста авторів, які пишуть свої твори для оригінальних камерних складів. Музика композиторів Радамеса Гнаталлі (Бразилія), Астора П’яцолли (Аргентина), Ейтора Вілла-Лобоса (Бразилія), та Енріке Гранадоса (Іспанія) спонукала музиканта до співпраці з гітаристом – молодим львівським музикантом Станіславом Синицею. Веде активну концертну діяльність як соліст та камерний виконавець.

Поділитись