Модест Менцінський — віолончель

Загальна інформація

Львівський віолончеліст та диригент. Репертуар музиканта охоплює  період від класичних музичних шедеврів до експериментальних і новаторських творів сучасної доби. Він часто виступає на концертних майданчиках та музичних фестивалях у різних містах України та Польщі.

Навчався у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької у класі віолончелі викладача Ганни Менцінської. З 2013 року навчався у ЛНМА ім. М. Лисенка у класі віолончелі доцента Тараса Менцінського та камерного ансамблю доцента Тетяни Слюсар. З 2019 року продовжив вдосконалювати фахові здібності у асистентурі-стажуванні, а з 2021 — творчій аспірантурі при Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі віолончелі професора Юрія Ланюка. Паралельно здобуває фах диригента у класі оперно-симфонічного диригування доцента Зінаїди Остафійчук.

Лауреат XV міжнародного конкурсу ім. Юліуша Зарембського (Варшава, 2015), лауреат II всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів ім. В. Повзуна (Одеса, 2016), лауреат I всеукраїнського конкурсу віолончелістів (Львів, 2016). У 2019 році здобув стипендію Президента України для молодих митців у сфері музичного мистецтва.

Неодноразово виступав на фестивалях: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej (Тарнув, Польща), Czwartkowe Wieczory z Muzyką Kameralną (Іновроцлав, Польща), міжнародному фестивалі “Гольфстрім” (Київ, Україна), міжнародному фестивалі сучасної музики “Контрасти”, міжнародний фестиваль “Віртуози”, фестивалях “Karpaty ART” та “Музичні зустрічі польської та української молоді” (Львів, Україна).

Був учасником майстер-класів відомих віолончелістів: Вольфганга Емануеля Шмідта (Німеччина), Гаррі Хоффмана (США), Анджея Бауера (Польща), Марцеля Бергмана (Ізраїль), Наталії Хоми (США-Україна), Пабло де Наверана (Іспанія-Швейцарія), Дениса Северина (Швейцарія-Україна).

У складі дуету з Аліною Шевченко випустив три компакт-диски з популярною віолончельною музикою. Неодноразово виступав як соліст з різними оркестрами Львова та України під керівництвом відомих диригентів — Зінаїди Остафійчук, Сергія Бурка, Юрія Бервецького, Богдана Дашака та Тетяни Лисенко-Дідули.

У 2019 році, Модест Менцінський, як диригент засновнував камерний колектив “LVIV SOLO”. Умовою участі музикантів в цьому складі став обов’язковий виступ члена колективу соло та участь в музичному супроводі для інших партнерів. Колектив у 2021 році здобув Grand Prix на II Міжнародному дистанційному конкурсі ODESA MUSIC OLYMP.

Модест Менцінський веде активну концертну діяльність як соліст, камерний виконавець та диригент.

Поділитись