Мирослава Хомік – скрипка (Україна-США)

Загальна інформація

Українська скрипалька Мирослава Хомік з успіхом виступає на сценах Північної та Південної Америки у країнах Азії та Європи вже багато років. Як солістка та виконавиця камерної музики вона є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів в Україні, Румунії та США. Неодноразово була запрошеною та брала участь у відомих музичних фестивалях Італії, Швейцарії, Швеції та Нідерландах. Сольні концерти цього сезону включають виступи з оркестрами у Мадриді, Сіетлі та турне з концертом Бетховена на відзнаку ювілейного року у містах Мексики та Білорусі, а також вихід її сольного альбому.

Нещодавно Мирослава Хомік отримала почесну відзнаку Спілки Музичних Критиків Аргентини у категорії Нових Митців після її успішного дебюту з Камерним Оркестром Національного Конґресу у Буенос-Айресі, де вона презентувала зокрема програму творів українських композиторів. Часто мала нагоду працювати з такими відомими митцями як Хосе Ареан, Джеймс Конлон, Грант Гершон та Пласідо Домінго.

В сфері камерної музики Мирослава Хомік співпрацювала у проектах і виступала разом з членами струнних квартетів Токіо, Борромео, Єрусалиму, Ім. Ізаї, з такими відомими солістами як Мідорі Гото, Кароль Вінчеч, Рональд Леонардо, Роберт Давідовічі, Лінн Харрол, Олег Криса, Мовсес Погосян, Мішель Жуковскі, Антоніо Лисий та іншими.

Живучи в Лос-Анджелесі, Мирослава Хомік постійно співпрацює з сучасними композиторами Америки та за її межами, з українськими композиторами та з митцями української діаспори в США та Канаді. Результатом цього є кілька творів написаних для неї на українську тематику.

Крім концертної діяльності, Мирослава активно працює у сфері освіти, викладала у трьох Університетах в Каліфорнії, а також є запрошеним професором і виконавцем на фестивалях Монтесіто (Пд. Каліфорнія) і Хот Спрінгс (Арканзас). Крім цього, вона продовжує благодійну діяльність власної ініціативи з талановитими дітьми в Південній Америці у проектах по типу “El Systema”.

Свою ранню музичну освіту Мирослава отримала у школі ім. С. Крушельницької у Львові (у скрипковому класі Оксани Цап). Після її закінчення була запрошена як стипендіат на навчання в університеті в Каліфорнії. Після отримання ступенів бакалавра та магістра, Мирослава виграла конкурс на програму fellowship, а згодом була запрошеною асистентом камерної музики в Університеті Каліфорнії Лос-Анджелесу, де вона і здобула докторський ступінь у галузі музики під керівництвом Мовсеса Погосяна та Ґійома Сутре.

Мирослава Хомік часто бере участь у записах в кіностудіях, а також є золотою медалісткою конкурсу Global Music Awards з ансамблевим альбомом Refuge на Albany Records.

Поділитись