Наталя Зубко & Петро Довгань – фортепіанний дует

Загальна інформація

Фортепіанний дует Наталі Зубко та Петра Довганя дебютував у лютому 2017 року. За час свого існування дует взяв участь у фестивалях «Ніч у Львові», «ЛюдкевичФест», «до ювілею Ф. Шуберта», «Музичні зустрічі в Національному музеї», виступив на сценах Рівненської філармонії, Національного музею ім. А. Шептицького, Львівського державного коледжу ім. С. Людкевича, Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського, Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, Львівського органного залу та ін.

У 2020 р. дует отримав нагороду Гран-прі на міжнародному фестивалі «Soul». Н. Зубко та П. Довгань записали твори С. Людкевича для фортепіанного дуету, що повинно стати прем’єрним виданням даних композицій.

Репертуар дуету охоплює композиції від епохи бароко до сучасності, представлений як сольними жанрами для фортепіанного дуету, так і творами для фортепіанного ансамблю у супроводі оркестру.

Петро Довгань навчався у Львівській музичній академії та аспірантурі в класах Е. Чуприк та Р. Криштальського. Лауреат міжнародних конкурсів ім. М. Лисенка та І. Падеревського, кандидат мистецтвознавства, Заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Як соліст та ансамбліст є постійним учасником міжн. та українських музичних фестивалів, зокрема, «Варшавська осінь» та «Дні музики Кароля Шимановського» (Польща), «Kyiv Music Fest» (Київ), органної (Суми, Ужгород) музики, «Міжн. фестиваль ім. П. І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк» (Вінниця), «Beethoven’s Music» до 250-річчя з дня народження Л.ван Бетовена (Дніпро), «Буковинський листопад» (Чернівці), «Контрасти», «Людкевич Фест», «Музичні зустрічі в Національному музеї», «Ніч у Львові», «Академія» (Львів). Виступав на сценах Польщі, Німеччини, Швейцарії, Угорщини, Норвегії, Росії. Співпрацював з диригентами: Г. Маттес, С. Камартін, (Швейцарія), Р. Аріста (Аргентина), Р. Ревакович (Польща), В. Плоскіна, І. Юзюк, Р. Филипчук, Я. Колесса, І. Пилатюк, В. Сивохіп, Ю. Скрипник, Е. Сокач (Україна) та ін. Виступав у супроводі Національного оркестру України, Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, Академічного молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів», камерних оркестрів «Академія» (Львів), «Perpetuum Mobile» (Івано-Франківськ), Академічний камерний оркестр РОФ (Рівне), «Арката» (Вінниця) та ін. Має записи на радіо та телебаченні в Україні та Польщі.

Наталя Зубко навчалася у Львівській музичній академії та аспірантурі в класі О. Пилатюк та Т. Слюсар, а також в Музичному університеті ім. Ф. Шопена (Варшава) в класі. проф. Й. Лавринович-Юст. Пройшла стажування для піаністів у Варшавському Національному оперному театрі «Akademia Operowa». З 2012 р. викладає на кафедрі спеціального фортепіано у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка. Дипломантка стипендіальної програми міністра культури Польщі «Gaude Polonia» (Варшава, 2014), Лауреатка І премії Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів та струнних квартетів (Львів, 2009), дипломантка Міжнародного конкурсу піаністів «Фарботони» (Канів, 2006). Учасниця міжнародних та всеукраїнських фестивалів «Контрасти», «Ніч у Львові», «Академія» (Львів) «Буковинська осінь» (Чернівці), «karpatyArt» (Яремче), «Bieszczady biez granic» (Сянок, Польща), «Chopin. Koncerty Urodzinowe» (Варшава, Польща). Має записаний та виданий диск з творів польського композитора Генрика Мельцера-Щавинського: «Henryk Melcer (1869-1928). Chamber works» (Варшава, 2014, AP0333).

Поділитись