Наталія Фоменко — клавесин

Загальна інформація

Солістка-клавесиністка та виконавиця партії бассо континуо Національного будинку органної та камерної музики в Києві, доктор філософії (дисертація на тему «Stylus Phantasticus у західноєвропейському клавішному мистецтві XVII–XVIII століть»), лауреат міжнародних конкурсів, володар гранту ЄС в Австрії та Open Ukraine в Україні, авторка публікацій з проблем виконавства старовинної музики, викладачка клавесина у Дніпровській музичній академії імені Михайла Глінки та Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті імені Миколи Лисенка.

Серед нагород: I конкурс клавесиністів імені Ванди Ландовської (Італія, 2013), I премія в категорії «Концерт Баха з оркестром» та II премія в категорії «Солісти» («Wanda Landowska Prize»), II Міжнародний музичний конкурс «Північ» (I премія). Член журі «II конкурсу клавесиністів імені Ванди Ландовської (Барі, Італія, 2014)

Закінчила Національну академію України імені Чайковського, відділ фортепіано, аспірантуру з клавесина на кафедрі старовинної музики (клас професора Світлани Шабалтіної).

Брав участь у ряді музичних фестивалів: Бахівський фестиваль Dni Bachowski в Польщі (Краків, Катовіце), «Музичні прем’єри сезону», «Київ Музик Фест», «Київмузичні прем’єри сезону», Бах-фест (Суми), Art-fest Kharkov Bachiana, Chembalissimo в Угорщині (Будапешт), Дні давньої музики в Шопроні, Accentus Musicalis (Австрія, Айзенштадт, Відень), Oudemuziek (Утрехт, Нідерланди), з вокальним ансамблем Vox Animae отримала приз глядацьких симпатій 87 ансамблів; Фестиваль Ванди Ландовської в Італії, Italia Festival Barocco та інші.

Учасниця майстер-класів з гри на клавесині та органі у Жака Огга, Крістофера Стембріджа, Крістін Шорнсхайм, Олени Бурундуковської, Марека Топоровського, Ельжбєти Стефанської, Владислава Класевича, Бернчарда Біллітера, Ніколаса Парле, School Cantorum Basilensis у Києві, Крістофа Хаммера, Клаудіо Кавіни, Майкла Радулеску, Йоханнеса Келлера, Хосуе Маландез, Гвідо Моріні, Ніколаса МакГегана, Емми Кіркбі, Жана-Крістофа Діжу, Аліна Зільберайча.

Співпрацювала з музикантами, які спеціалізуються на виконанні барокової музики – Еммою Кіркбі, бароковим оркестром Musica Aeterna (Братислава-Відень), Юттою Марією Бенерт, Денисом Северином, Юрієм Міненком, Ельжбєтою Стефанською, Отто Зауером, Лукою Бенуччі, Назаром Кожухарем, Альфредо Бернардіні, Світланою Шабалтіною, Іллєю Королем, Йоргом Галубеком, Романом Мелішем та ін.

Активно просуває історично інформоване виконавство в Україні. Співпрацює з проєктами українського бароко від OPEN OPERA UKRAINE, Камерним оркестром Національної філармонії України, оркестром «Київська камерата», «Київський фантастичний оркестр» та багатьма іншими.

Поділитись