Наталія Половинка — мецо-сопрано

Загальна інформація
Українська співачка, актриса театру і кіно, режисерка, педагогиня. Лауреатка Національної премії ім. Тараса Шевченка, Заслужена артистка України. Засобами театру та музики творить унікальну художню територію проявлення пісні як категорії життя, духовної категорії.
Представник традиційного співу у всіх його жанрах: давні духовні напіви України, традиційна українська пісня, канти, псальми, український класичний романс; виконавиця класичної музики та сучасної академічної музики В. Сильвестрова, А. Загайкевич, В. Полевої, Б. Фроляк та ін.
Навчалась: у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, в класі професора Марії Тарнавецької; театру – у видатного театрального режисера Єжи Гротовського в Центрі Є. Гротовського в Понтедері, Італії, та в Майстрів театру: Клім (Володимир Клименко), Сергій Ковалевич. 1988-2007 рр. — актриса та музичний керівник театру ім. Л. Курбаса. 2003 р. — заснувала та очолила Мистецький центр “Майстерня пісні” 2008-2010 р. — солістка та педагог Державної хорової капели хлопчиків та юнаків «Дударик» З 2010 року — засновниця, художня керівниця, режисерка, актриса Театрального Центру “Слово і голоС”, який несе ідею Живої Традиції та проявляє її в сучасних музично-театральних формах. З 2015 р. — авторка і лідерка Міжнародного театрального фестивалю Традиції ДРЕВО.
– Автор музичних і театральних проєктів, як «ІРМОС. давні духовні напіви України, “Пісні Вітру”, «Квітка- невіста», «Вість літа», «По Рождеству», «Земля — Пісня”, “Сад Божественних Пісень» та ін. Авторка унікальної методології роботи з голосом та співом: веде майстерні голосу та співу в Колумбійському, Пенсильванському, Єлльському університетах США, Уельському — Великобританія, педагог «Ательє» Міжнародного Інституту Є. Гротовського (Польща). Створила головні ролі в кіно: “Брати. Остання сповідь”, реж. В. Трофіменко, Приз «За кращу жіночу роль» ММКФ. 2014.; х/ф «ТЕРА» реж. Н. Романченко, 2016.; х/ф Мати Апостолів», реж. Заза Буадзе. 2019 р.; док./ф «ІРМОС”, «Повернення” реж. Сергій Цимбал. – CD: Homo Ludens, Ірмос, День перший, Пісні вітру, У неділю рано. Саундтрек до вистави, Пасха красеная.
Учасниця музичних фестивалів у Львові: “Контрасти”, “Віртуози”, “Фестиваль Давньої Музики у Львові” та численних музичних і театральних фестивалів у США, Франції, Англії, Німеччині, Португалії, Італії, Єгипті, Македонії, Словенії, Румунії, Польщі.

Поділитись