Назар Кожухар – скрипка

Загальна інформація

Назар Кожухар (1969р.) – учень видатного музиканта Олега Кагана, лауреат міжнародних конкурсів (Всесоюзний конкурс скрипалів ім. Д. Ойстраха, Одеса 1988р., Міжнародний конкурс скрипалів в Амстердамі, 1995р., IX International Van Wassenaer Сompetition в Гаазі 1996р.). Закінчив ЦМШ, Московську консерваторію, там же пройшов асисентуру-стажування (педагоги: З. Гілельс, С.Діжур, Е. Чугаева, О. Каган, С. Кравченко, Т. Аліханов, А. Галковський).

Artist Diploma Boston University [USA] у проф. Ігоря Мазуркевича, стажувався як симфонічний диригент в Москві у Геннадія Рождественського.
Майстер-класи: Tr. Pinnock, Chr.Hogwood, M. Leonhardt, A. Manze, M. Haselböck і ін.

Н. Кожухар – скрипаль, диригент, засновник і художній керівник Ансамблю солістів «The Pocket Symphony». Ідейний натхненник і виконавець безлічі проєктів в сфері старовинної та сучасної музики (від раннього бароко до поставангарду). Останнім часом також багато виступає на альті і віолі да гамба. Лауреат Всесоюзного конкурсу ім. Д.Ойстраха (1988, Одеса) та Міжнародного майстер-класу в Амстердамі (1995) З 1995 р. по 2002р. викладає в Московській консерваторії, де за його ініціативою було створено Факультет Історичного і сучасного виконавського мистецтва, нині очолюваний Олексієм Любимовим. З 1996 р. соліст Московської філармонії.

Н. Кожухар – організатор і учасник багатьох міжнародних фестивалів, член журі Всеросійського конкурсу молодих композиторів під головуванням Е. Денісова, організатор фестивалю сучасної музики ім. Е. Денісова / Томськ /, в якості партнера в камерних ансамблях виступав з С. Ріхтером, А. Рудін, Т. Грінденко, Е. Вірсаладзе, Н. Гутман, А. Любимовим, Д.-Т. Шоном, Bob v.Asperen, Michael Chance, Richard Egarr, Emma Kirkby, Іван Монігетті, Andres Mustonen, Peter Schreier, Debora Yorke і ін.
Має записи на ТV, радіо, CD. Географія його майстер-класів (скрипка, альт, камерний ансамбль) надзвичайно широка: Тель-Авів, Штутгардт, Карлсруе, Пекін, Шанхай, С-Петербург, Н. Новгород, Мінськ, Єкатеринбург, Саратов, Владивосток, Київ, Львів.

З 1989 року грає на інструментах Державної Колекції (1994 – 2001 Stradivari «Юсупов», 1736).

 

Протягом останніх сезонів Н. Кожухар здійснив безліч масштабних проєктів, серед яких “GLORIA” Вівальді, виконана вперше в Росії на історичних інструментах, «Всі інструментальні твори Й. С. Баха» (Малий і Великий зали Московської  консерваторії), диригував прем’єрою нової редакції «Реквієму» В.А. Моцарта (Великий зал СПб. Філармонії). Спільно з Peter Schraier в Великому залі Московської консерваторії The Pocket Symphony виконав «Страсті за Іоанном» Баха, прем’єру в Мінську і Санкт-Петербурзі ораторії Д. Букстегуде «Тіло Господа Нашого» (Membra Jesu Nostri).

Останні роки насичений програмами Н.Кожухаря в Україні:
Київська, Львівська Філармонії, де виконувалися Перселл – опера Дідона і Еней, Локк – сюїта до до драми Шекспіра «The TEMPEST», Перселл – Te DEUM для солістів, хору і оркестру.

Поділитись