Назарій Стець — контрабас

Загальна інформація

Назарій Стець — музикант та педагог, орієнтований на сучасну музику та популяризацію нової української музики, особливо написаної для його інструменту контрабаса. Він народився в 1991 році в м. Копичинці (Україна) в музичній сім’ї. Першим інструментом була скрипка, а після семи років занять він почав освоювати контрабас у Тернопільському музичному училищі під опікою Василя Феленчака. Потім у 2010-2015 роках здобув ступінь бакалавра та магістра Національної музичної академії імені П. Чайковського, навчаючись у класі Олександра Мельника. Там же закінчив асистентуру-стажування.

Перший професійний контракт з Галицьким Камерним оркестром Назарій отримав у віці 16 років, у 20 виграв місце артиста-соліста-інструменталіста у «Київській Камераті».

 У 2018 році Міністерство культури України нагородило Назарія Стеця премією Левка Ревуцького за концертні виступи із сучасною українською музикою.

 Назарій Стець брав майстер-класи у таких відомих контрабасистів, як Ніколас Кросс, Чі-Чі Нваноку, Джефф Бредетіч, Леон Бош, Руслан Луцик, Ден Стіфф, Хіроші Ікемацу. Він був першим виконавцем концертів для контрабаса з оркестром Золтана Алмаші, Аліси Заіки, Мерісона Боргеса, Олександра Левковича, Юлії Мондуччі, Едварда Кравчука та Сергія Пілютікова. Його концертна географія включає більше 20 країн з сольними, камерними та оркестровими виступами на фестивалях “Маніфест”, “Гогольфест”, “2 дні і дві ночі”, “Britten-Pears young artist program”, “Course”, “Контрасти”, “Варшавська осінь”, “Septembre musical» тощо. Він співпрацював з Ulysses ensemble, Salzburg Sinfonietta, Ensemble Nostri Temporis, Sed Contra, New Era orchestra, Kyivska Kamerata, UKHO-ensemble та багатьма іншими.

Поділитись