Ніколас Шварц, контрабас (США – Нідерланди)

Загальна інформація

Ніколас Сантанжело Шварц проявив себе, як один з кращих контрабасистів на міжнародній концертній сцені. Він – лауреат багатьох міжнародних конкурсів, в тому числі, став наймолодшим переможцем у конкурсі солістів Міжнародного товариства контрабасистів та був нагороджений премією. Він також був першим контрабасистом, який виграв (за одностайним голосуванням) міжнародний конкурс Stulberg International і нагороду Фестивалю товариства імені Баха за всю 43-річну історію його існування.

У 2013 році Ніколас став гостьовим контрабасистом Королівського оркестру Concertgebouw в Амстердамі, широко відомому, як один із найбільших оркестрів у світі. Раніше він грав у Берлінській філармонії як член Karajan Akademie, а в США – з Бостонськими оркестрами симфонічної та поп-музики. Окрім того, тривалий час він був членом камерного оркестру Фестивалю Верб’є, гостем на багатьох міжнародних фестивалях камерної музики в Голландії, Німеччині, Норвегії, Білорусі, Італії та Бразилії разом з такими артистами, як Кирил Трусов, Анна Федорова, Максиміліан Хорнунг, Лінус Рот, Елдбйорг Хемсінг, Бенедикт Клокнер, Януш Вавровський, Олексій Огрінчук та Олів’є Пате. З всесвітньо відомою концертною піаністкою Анною Федоровою він стіорив «Oyster Duo», виступаючи по всій Європі, Україні та США, щоб пропагувати контрабас як сольний інструмент.

Крім контрабасиста світового рівня Ніколас також втілює активну діяльність я віолончеліст. Він – єдиний виконавець, який грає на художньому рівні на обох інструментах. Він виступав на трьох континентах із провідними артистами, такими як Даніель Роуленд, Анна Федорова, Лінус Рот, Бенедикт Клоекнер і часто можна почути його гру як на контрабасі, так і на віолончелі.

На додаток до численних концертних виступів Ніколас любить викладати приватно і давати майстер-класи. Він – наставник у програмі Академії Королівського оркестру Concertgebouw в Амстердамі, працюючи з учнями індивідуально, як на сцені, так і поза нею. Він тренував студентські оркестри Іспанії, Греції, Голландії, Бразилії та США і був викладачем з гри на контрабасі в таборі для виконавців на струнних Марка О’Коннора при Музичному коледжі Берклі. Він має сертифікат викладача гри на скрипці за методом О’Коннора в адаптації для контрабасу.

В інших музичних жанрах Ніколас відчуває себе також як вдома. Як джазовий контрабасист він виграв свій перший міжнародний конкурс у Карнегі-холі у 15 років у складі гурту «Midday Jazz Quartet», отримавши Гран-прі від Фонду камерної музики Міжнародного конкурсу камерної музики Нової Англії. Він виступав із видатними артистами, такими як Марк О’Коннор, Рассел Малоун і Кларк Террі.

Ніколас родом із Брукліна, штат Массачусетс (США). Нині проживає в Амстердамі (Нідерланди). В молодшому віці Ніколас був пристрасним скейтбордистом, беручи активну участь в різноманітних змаганнях, двічі перемагаючи в чемпіонаті Бостона в категорії до 15 років. Він отримав ступінь бакалавра образотворчих мистецтв Бостонського університету, отримавши стипендію від Zulalian Foundation. Серед його викладачів в Karajan Akademie в 2012-13 рр. були Едвін Баркер (перший контрабасист Бостонського симфонічного оркестру) та Меттью МакДональд (соліст-контрабасист Берлінського філармонічного оркестру).

Ніколас грає на віолончелі роботи майстра Аматі Манжено (1930, Бордо) та контрабасі роботи майстра Гаетано Антоніаччі (1872, Мілан). Його спонсором є фірма із випуску струн «Pirastro Strings».

Поділитись