Ноел Боулі – баритон (США)

Загальна інформація

Ноел Боулі, як пише «Cincinnati Enquirer», вирізняється «потужним та експресивно багатим баритоном», йому аплодують за «переконливий вияв і зображення справжніх людей на сцені».

Ноел Боулі вже п’ятий сезон виступає у складі Німецької опери Берліна. Його першою роллю після приїзду 2013 року була головна партія у «Фальстафі» Верді в прем’єрній постановці режисера Крістофа Лоя. Боулі вітали як «чудового Фальстафа, з надзвичайним відчуттям міри комічного, та відточеного баритона…». Нещодавно співак дебютував у Берліні з великим успіхом у ролях Енріко в «Лючії ді Ляммермур» та Амонасро в «Аїді», а також був високо оцінений його дебют — головна партія у «Летючому голландці» Р. Ваґнера в Опері Сан Хосе, Каліфорнія. У найближчих планах співака — виконання партій Форда в новій постановці «Фальстафа» у Кельнській опері, Жоржа Женмона в «Травіаті» у Глайндборні, головна партія в «Летючому голландці» у Німецькій опері Берліна та Театрі Хемніца, Марселя в «Богемі» в Остінській опері, верховного жерця Дагона в «Самсоні і Далілі» у Вашингтонській національній опері, Ліндорфа, Коппеліуса, Дапертутто і Міракля в «Казках Гофмана» у Німецькій опері Берліна, Вотана (Мандрівника), у Філармонії Ґаштайґ у Мюнхені і «Лідергалле Штутгарт».

Боулі розпочав сезон 2016/2017 поверненням у Німецьку оперу Берліна в партії дона Альфонсо в прем’єрі «Так чинять усі», де його хвалили за «вражаючий і гнучкий баритон». Потім він грав Шарплеса в «Мадам Баттерфляй», Монтероне в «Ріґолетто», Доннера в «Золоті Рейну», а також виконував головну партію у новій постановці «Летючого голландця». Крім цього, він дебютував у Мюнхені в «Карміні Бурані» К. Орфа й успішно виступив з творами Верді та Пуччіні разом із Анною Нетребко та Юсіфом Ейвазовим у Берлінському «Вальдбюне». У сезоні 2015/2016 Боулі вперше співав у «Карміні Бурані» з Даллаським симфонічним оркестром, на фестивалях «Bravo! Vail Music Festival» та Аспенському музичному фестивалі, а також на Музичному фестивалі «Round Top», де виконував партію у Симфонії №9 Бетовена. У жовтні 2015 року Боулі вдруге виступив в Опері м. Амарилло, виконуючи партію Горація Табора в «Баладі маленької пані». Потім він повернувся в Німецьку оперу Берліна, де виступав у партіях сержанта Леско в «Маноні Леско», Дулькамара в «Любовному напої», Бітерольфа в «Тангойзері», Суеллоу в «Пітері Ґраймсі» та Лісника в «Пригоди лисички-шахрайки».

Боулі є лауреатом конкурсу «Співак року» в Опері Шривпорта у 2013-му та фіналістом конкурсу Елеанор МакКоллум Г’юстонської великої опери і вокального конкурсу гільдії Далласької опери. Він отримав ступінь магістра музики з вокалу та диплом артиста опери в коледжі-консерваторії музики Університету Цинцинаті, а також ступінь бакалавра музики із вокалу і з музичної освіти у Луїзіанському державному університеті. Під час навчання виконав багато партій, в тім числі головні ролі у «Фальстафі», «Весіллі Фігаро» та «Свіні Тодді» (де «зобразив перукаря-демона з вражаючою точністю і легкістю»), а також Джорджа в «Про мишей і людей», Коллатіна в «Нарузі над Лукрецією» та Ескамільо в «Кармен».

Боулі, який є також чудовим концертним виконавцем, співав «5 містичних пісень» Воана-Вільямса з оркестром Лексінґтонської філармонії, в яких він «повною мірою продемонстрував свій глибокий і м’який голос, надавши відповідну поважність і передавши захопленість цією піднесеною музикою». Серед інших творів: «Карміна Бурана» Орфа, «Пульчинелла» Стравінського, Реквієм Моцарта, Форе і Дюрюфле, «Старі американські пісні» Копленда, «Месія» Генделя, та Меса сі-мінор Баха.

Уродженець Г’юстона, штат Техас.

Поділитись