ОКСАНА НІКІТЮК – голос

Загальна інформація

ОКСАНА НІКІТЮК, мецо-сопрано, диригентка-хормейстер

Оксана Нікітюк є лауреаткою та володаркою Гран-Прі численних міжнародних конкурсів, зокрема: Гран-прі Міжнародного конкурсу «Kiwanis» (м. Торонто, Канада, 1995 р.), Гран-прі конкурсу хорових колективів (Дебрецен, Угорщина, 2000 р.), Лауреатка І премії IV Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів (2008 р.), Гран-Прі конкурсу-фестивалю «Миколайчук-Фест», м. Вижниця, Україна (2016 р.), Лауреатка фестивалю Київ Етно Мюзік Фест «Віртуози фолку» (2017 р.)

Впродовж понад 11-річної професійної кар’єри Оксана Нікітюк сформувала багатий та різноманітний репертуар, що включає твори українських і західноєвропейських композиторів, серед яких Олег Кива, Золтан Алмаші, Валентин Сильвестров, Богдана Фроляк, Іван Тараненко, Богдан Кривопуст, Віктор Степурко, Євген Станкович та ін.

Досвід Оксани у співпраці з оркестрами включає такі колективи, як Боннський симфонічний оркестр, оркестр Temporis (м. Вільнюс), Національний симфонічний оркестр України, НАС «Київська камерата», Одеський філармонічний оркестр, Оркестр Національної телерадіокомпанії України, Національний академічний оркестр народних інструментів та ін.

З 2002 по 2018 р. Оксана Нікітюк була солісткою Національної Заслуженої академічної капели України «ДУМКА». З 2018 р. вона обіймає посаду солістки Національного ансамблю солістів «Київська Камерата». Окрім артистичної діяльності з 2010 р. Оксана провадить активну викладацьку діяльність на посаді викладачки НМАУ ім. П. І. Чайковського.

В 2009 р. Оксані Нікітюк присвоєне Почесне звання Заслуженої артистки України. За свою діяльність вона також отримала низку відзнак на національному та міжнародному рівні: Медаль Президента України до 25-річного ювілею Незалежності України (2016 р.); Грамота Міністерства культури України (2014р.); Почесна відзнака Вченої ради НМАУ ім. П. І. Чайковського (2008 р.); Почесні відзнаки Парламенту Канади і Уряду провінції Онтаріо (Канада, 1995 р.); Подяка від Посольства України в республіці Таджикистан (2014 р.);  Подяки військово-цивільної адміністрації с. Новотошківське, Попасна, Новоайдарівськ Луганської області за проведення 22 концертів на блокпостах і містах зони АТО (с. Щасливе, м. Бахмут, Попасна, Новотошківка, Авдіївка, Слов’янськ, Дружківка та ін., 2016 р.)

Оксана Нікітюк є випускницею Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського (хорове диригування), клас професора Віктора Петриченка (2005 р.) В 2008 р. вона закінчила асистентуру-стажування НМАУ ім. П. І. Чайковського кафедри хорового диригування. З 2015 р. Оксана є пошукувачкою відділу музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського, а в 2020 р. вона вступила до магістратури кафедри оперно-симфонічного диригування НМАУ ім. П. І. Чайковського, клас професора А. Г. Власенка.

Поділитись