Олена Андросюк — співачка

Загальна інформація

Народилася у Львові та здобувала освіту в Українському Католицькому Університеті (2002- 2008), Національній Музичній Академії імені Миколи Лисенка (2005-2009), Музичній Академії імені Пендерецького в Кракові (2011-2014) та Норвезькій Музичній Академії в Осло (2016-2019). Вдосконалювала свою техніку співу та художню інтерпретацію на численних майстер-класах, включаючи ті, які проводили Мірелла Френі, Ярослав Бренк, Моніка Груп, Бу Сковгус, Ева Рандова, Іван Консулов, Єлена Носкова, Доріс Ярік-Кросс, Магдалена Гайошова, Ернесто Паласіо.

Дебют відбувся у Львівській Національній Опері у ролі Земфіри в опері Рахманінова Алеко у 2009 році. У тому ж році перемогла в онлайн-конкурсі і була відзначена виступом у гала концерті на Nuit Blanche Opera Gala в Цюріху, Швейцарія під музичним керівництвом Франсіско Арайзи. У 2010 році отримала стипендію Вагнерівського Товариства та мала можливість взяти участь у фестивалі Ріхарда Вагнера у Байройті, Німеччина. У 2013 році була делегована Музичною Академією у Кракові на Концерт молодих талантів, Концертна Студія Польського Радіо імені Лютославського, Варшава. В рамках навчальної програми виступила у ролі Другої Дами в опері Моцарта “Чарівна Флейта”, а також Роделінди в опері Генделя “Роделінда, королева Ломбардів” у Краківській Опері та Краківській Музичній Академії відповідно. У 2014 році посіла третє місце на Конкурсі імені Яна Кєпури в Криниці-Здруй у Польщі, а також стала дипломантом Конкурсу Оперети імені Івони Боровєцької, що відбувся того ж року у Кракові. Вже під час навчання у Польщі виконувала сольну партію Ельфа у “Сні літньої ночі” Мендельсона у Краківській Філармонії. У 2014 році виконала перший акт опери Пуччіні Тоска в рамках Дня відкритих дверей в Краківській опері. Влітку 2016 брала участь у Дармштадському Оперному Фестивалі з численними концертними програмами на тематику “Італійські оперні ночі з драмами Шекспіра у творчості Верді”, агенція  TURNUS. Влітку 2019 року виступила у ролі Агати в “Вільному стрільці” Вебера, Лінденфельс, Німеччина при агентстві Opera Classica Europa.

У 2020 році показала себе в двох ролях: Графині у опері Моцарта “Весілля Фігаро” та Єлизаветі у опері Верді “Дон Карло”. Виступи відбулися в Північно-Чеській Філармонії в Тепліце, Чехія, а також у формі концертної версії опери в рамках вистави Opera til Folket в Осло, Норвегія. У 2021-22 роках виступала в ролі Мікаели в опері Бізе “Кармен” та Русалки в однойменній опері Дворжака в Північно-Чеській Філармонії в Тепліце, Чехія, концертне часткове виконання опер. У 2022 виступала в якості солістки у Дев’ятій Симфонії Бетховена, Вісбаден, Німеччина. Нещодавно мала нагоду виступити з концертною програмою під назвою “Дорога додому” у Коломийській філармонії імені Олександра Козаренка.

 

Поділитись