“Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець” є четвертим проєктом з циклу “Молитва до митрополита”, і розпочав свій шлях 17 лютого 2022 року у день 130-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого у приміщенні Львівської національної філармонії ім. М.Скорика відкриттям мистецької виставки за участі художників з різних куточків України. Вечір розпочав струнний квартет “Фенікс”, благословив Преосвященніший Владика Володимир, а далі звучав голос тенора світових оперних сцен Михайла Малафія.
“Молитва до митрополита. Таємниці старої Лаври” став першим і бере свій початок з 2016 року. Він задуманий, як мистецька колекція, яка буде скерована для збору коштів для закупівлі гонти, для перекриття дерев’яних церков у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.
87 проданих мистецьких полотен у трьох сезонах проєкту дали змогу зробити багато реставраційних робіт у Сканцені, і протягом трьох років проєкт об’єднував довкола себе відомих митців і музикантів, серед яких вокальна формація “Піккардійська Терція”, Академічна чоловіча хорова капела “Дударик”, та гурту “ББ Галичина” і їх незмінного фронтмена Віктора Морозова.
Згодом, у 2018 році, виникла ідея привернути увагу громадськості до постаті графині Софії з Фредрів Шептицької, а також до її родового маєтку у селі Бенькова Вишня, який потребував термінової реставрацію і збереження. Так народився другий проєкт “Молитва до митрополита. Софія”.
Мистецька колекція “Софія” 27 січня 2019 року була урочисто відкрита у залі Львівської Духовної семінарії Святого Духа, у розкоші голосів Академічної чоловічої хорової капели “Дударик” та зірки провідних оперних сцен Европи Софії Соловій.
Даний захід був благословенний Високопреосвященнішим митрополитом Ігорем, і почав свою подорож музеями Західної України. Відвідавши більше 15 Музеїв, серед яких музеї Львова, Дрогобича, Червонограда, Бортятина, Нагуєвич, Стрия, Самбора, Трускавця та інших. Колекція “СОФІЯ” подорожує і до сьогодні.
Третім проєктом стало створення Церковного музею ім. Митрополита Андрея графа Шептицького у м. Кам’янці-Бузькій, і проєкт отримав нове життя та нову трансформацію, а отже і нову назву “Молитва до митрополита. Церковний музей“.
З благословення пароха о.Володимира Касіяна та за підтримки Інституту колекціонерства України, та митців попередніх двох проєктів, була укладена збірка у кількості близько 1000 експонатів, і передана у дар церковній громаді, що було приурочено до 155 ліття від дня народження митрополита Андрея графа Шептицького.
Музей має етнографічний профіль. Згодом є план відкрити залу сакрального мистецтва.
Протягом цього часу, а саме з 2016 року, проєкт об’єднав навколо себе понад 300 учасників, які запалені постаттю митрополита Андрея, і продовжують його справу розвитку культури “не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею”.
Серед митців, що творили і творять проєкт “Молитва до митрополита” і по сей день, є такі відомі імена як Петро Сипняк, Орест Скоп, Тарас Лозинський, Оксана Романів-Тріска, Остап Лозинський, Орест Гнатів, Теодозій Салій, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Віталій Гайдар, Марія Мартиненко-Гупало, Олександр Охапкін, Віктор і Наталія Проданчуки, Уляна Слюсар, Мирон Катаран, Оксана Андрущенко, Вікторія Шатковська, Володимир Цісарик, Олександр Гончарук, Ярослав Мотика, Михайло Яськович, Ольга Федорук, Володимир Богуславський, Леся Безніско, Іванка Димид та інші.
Також до проєкту долучені роботи, передані родинами митців, яких вже немає серед нас. Це роботи світлої пам’яті Б.Сороки, Є.Безніска, О.Кіщака