Олександр Загороднюк – саксофон

Загальна інформація

Саксофоніст, композитор, аранжувальник.

Закінчив Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької у 1975 р. як кларнетист, у 1975-1978 рр. навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка по класу кларнета (клас професора В. М. Носова). У 1975-1990 рр. працював з Київським квартетом саксофоністів, будучи одним з його засновників разом із заслуженим артистом України Юрієм Василевичем. У 1987 році у складі квартету саксофоністів став лауреатом І-ї премії Республіканського конкурсу камерних колективів та виконавців.

У 1990 році повернувся до Львова. Був учасником ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра. У 1992 році створив разом з народним артистом України Мар’яном Шуневичем ансамбль солістів Львівської філармонії «19-й клас», який успішно популяризує кращі зразки української музики, від фольклору і пісенної класики до пісень сучасних авторів.

Олександр Загороднюк і очолюваний ним колектив з успіхом гастролювали як в Україні, так і в багатьох зарубіжних країнах, побували на всіх континентах. Під керівництвом О. Загороднюка ансамблем були здійснені численні записи на радіо і телебаченні України, Канади, США, Франції, Німеччини. З цим ансамблем виступали народні артисти України В. Зінкевич, П. Дворський, О. Білозір, Т. Повалій, І. Кушплер, Р. Лижичко, Є. Коваленко, О. Злотник, «Піккардійська терція» та багато інших провідних українських виконавців. О. Загороднюк є також  композитором та співпрацює з відомими українськими, зокрема, львівськими поетами, серед яких С. Галябарда, С. Пушик, Г. Канич, А. Карпінський, П. Запотічний.

 

Поділитись