Орест Смовж — скрипка

Загальна інформація

Орест Смовж — український скрипаль, найбільшим інтересом якого є створення іноваційних програм, речиталі, поєднання різноманітних епох, та творча співпраця. Крім активного концертного графіка, Орест займається організацією фестивалів та історично інформованим виконавством. Останні декілька років він вдосконалює майстерність з Midori.

Як камерний музикант, Орест співпрацював з артистами Orchestre des Champs Élysées, Suntory Hall Chamber Music Academy, Tsinandali Academy, з піаністами Fazıl Say, Thomas Hoppe, Albert Tiu, скрипалем Вадимом Глузманом, та віолончелістом Michael Kannen. Останні декілька років у нього була можливість працювати з такими різноманітними музикантами як піаністи Ferenz Rados, Leon Fleisher, баритон Thomas Hampson, лютніст Nigel North. Над численним камерним репертуаром Орест працював з Gábor Takács-Nagy, Jeffrey Kahane, Bernard Lanskey, Hartmut Rohde, Shlomo Mintz та Tokyo String Quartet. Як соліст, Орест брав участь у історично інформованих концертах з Masaaki Suzuki, USC Thornton Baroque Sinfonia, проєктах сучасної музики з Ukho Ensemble Kyiv, а також в численних соціальних проєктах у домах для сиріт, тюрмах, лікарнях та школах в містах Мексики, США та Японії.

Орест замовив або вперше виконав близько 40 творів композиторів з України, США та Сінгапуру. Він є співзасновником Dzenzelivka Classical Week – першого українського фестивалю класичної музики в селі, де він був артистичним директором 8 років. Також Орест брав участь у заснуванні Collegium Musicum Lviv, реалізації концертних про’ктів Kyiv Contemporary Music Days, та є креативним директором Melaka Classics – проєкту класичної музики у Малайзії.

Переможець Tadeusz Wroński Violin Solo Competition в Варшаві, та фіналіст George Enescu Violin Competition в Бухаресті, Орест грав на інструментах Ґварнері дель Джезу, Жан-Бабтіста Війома, з Rin Collection та приватних колекцій Америки. Як соліст він виступав з George Enescu Philharmonic Symphony Orchestra, Yamagata Symphony Orchestra, Uzbekistan National Symphony Orchestra, Lublin Philharmonic Orchestra, Ukrainian Festival Orchestra, Національний одеський філармонійний оркестр, в таких залах як Romanian Athenaeum в Бухаресті, Suntory Hall в Токіо, Hitashi Systems Hall в Сендаї, та інші. Записи з його виступів транслювалися на Medici, Danish Broadcast Corporation, Kol Ha Musica, WXQR, Національна Радіокомпанія України.

Орест Смовж народився у Львові, грі на скрипці почав навчатися у Надії Вар‘янко та своєї мами. Він є випускником Peabody Institute у Балтіморі, USC Thornton School of Music в Лос Анджелесі, Yong Siew Toh Conservatory of Music в Сінгапурі, Національної Музичної Академії України в Києві, КССМШ ім. Лисенка та ЛССМШІ ім. Крушельницької, де він навчався у Марії Футорської, Ярослави Рівняк, Дмитра Ткаченка і Qian Zhou, та брав участь в майстер-класах з Вадимом Репіним, Іл‘єю Ґрінґольцом, Ivry Gitlis, Pierre Amoyal, Pinchas Zukermann, Petru Munteanu, Krzysztof Więgrzyn, Nam Yun Kim, Takashi Shimitzu, Augustin Dumay, David Takeno та Олегом Крисою.

З 2018 Орест отримує грантову підтримку VERE FUND, та активно концертує країнами Європи, Північної Америки, Азії та Австралії.

Поділитись