Парвіз Ях’яві – дириґент

Загальна інформація

Народився у 1980 році в Ірані у сім’ї військового, саме коли там почалася війна, яка тривала вісім років. З дитинства Парвіз мав велике бажання займатися музикою, але під час і після війни такої можливості не було, до того ж батьки були проти. У шістнадцять років почав таємно займатися музикою. Самостійно опанував декілька музичних інструментів. Потім навчався в консерваторії по класу композиції, а також грав на скрипці в студентському симфонічному оркестрі, співав у хорі.

Згодом продовжив своє навчання в Національній музичній академії України. Завдяки дириґенту Віталію Протасову ознайомився з діяльністю Симфонічного оркестру Національної філармонії України. Деякий час він спостерігав за роботою цього оркестру, був присутній на репетиціях, і це породило мрію працювати з оркестром й надихнуло його поїхати до Австрії,  щоб здобувати подальшу музичну освіту і диригувати. В Австрії Парвіз навчався дириґентському мистецтву у всесвітньо відомого дириґента, професора Віденського університету Леопольда Хаґера та одночасно працював його асистентом у багатьох оркестрах Європи.  Також він познайомився з професором Крістофером Хоґвудом і навчався у нього роботи з оркестром. Протягом кількох років Парвіз приїжджав до Києва і навчався у професора Київської музичної академії, дириґента Київського Національного театру опери та балету Алінн Власенко.

З 2012 року Парвіз періодично співпрацює як дириґент з різними українськими оркестрами. Багато успішних концертних проєктів відбулись у містах України, а також в Австрії, під час гастрольних турне, які організував Парвіз.

Серед найвідоміших творів у його репертуарі, які отримали високу оцінку музичної критики – «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта, опера «Паяци» Руджеро Леонкавалло, «Просвітлена ніч» Арнольда Шенберга,  «Королева чардашу» Імре Кальмана та багато ін.

Поділитись