Павло Гільченко – акордеон

Загальна інформація

Гільченко Павло Павлович – музикант, акордеоніст, композитор, лауреат Міжнародних конкурсів. Народився 10 вересня 2000 р. у м. Калуш Івано-Франківської області.

На своєму інструменті грає змалечку. Першим вчителем був батько, теж акордеоніст. Вже у 6 років Павло отримав першу нагороду на обласному конкурсі. А у 10-річному віці брав участь у телевізійному регіональному конкурсі талантів. За час навчання у Калуській музичній школі став лауреатом у численних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

У 2013 р. поступив у Львівський державний музичний ліцей ім. С. Крушельницької до класу відомого акордеоніста викладача доцента Ярослава Олексіва. А з 2018-го  – студент Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка, також у класі Ярослава Олексіва. В цей час Павло неодноразово брав участь у  найпрестижніших конкурсах та міжнародних музичних проєктах. Серед них – «Трофей світу», «Кубок світу», «Міжнародна премія Кастельфідардо» та низка конкурсів та проєктів у таких країнах світу: Велика Британія, Литва, Латвія, Польща, США, Сербія, Швейцарія, Німеччина, Португалія тощо.

У 2022 Павло здобув перше місце на одному з найпрестижніших Міжнародних конкурсів акордеоністів «Трофей світу» у категорії естрадно-джазової музики.

Сьогодні Павло активно пропагує акордеонне мистецтво, концертує Україною та за її межами, як соліст, та у складі ансамблів і колективів. Свій виконавський та композиторський стиль пов’язує із естрадно-джазовою гілкою музичного мистецтва.

З 2019 – учасник колективу «Glissant», який є часто бере участь та є лауреатом Міжнародних конкурсів (Литва, Латвія, Велика Британія, Франція тощо). У 2021 році став одним із авторів ідеї та творців колективу «FIJI Band», який займається популяризацією естрадно-джазової ретро музики, зокрема української музики 30-40-х та 60-70-х років.

Поділитись