Радек Баборак – валторніст, диригент

Загальна інформація

Радек народився в Пардубіце, Чеська Республіка, у 1976 році в сім’ї з давніми музичними традиціями. Він почав музичну кар’єру у віці восьми років як валтоніст, одразу захопився інструментом і вже через два роки під керівництвом професора Карела Кренека вже зміг публічно виконати всі валторнові концерти Моцарта з Камерним філармонічним оркестром свого рідного міста. Незабаром він став лауреатом усіх наявних національних конкурсів.

У віці дванадцяти років Радек отримав Першу премію на радіоконкурсах Concertino Praga Radio Competitions, а через три роки посів третє місце на престижних міжнародних конкурсах «Празька весна» та отримав Гран-прі ЮНЕСКО. З 1989 по 1994 рік він продовжив навчання у професора Бедріх Тилсара в Празькій консерваторії та закінчив її з відзнакою. Під час навчання Радек отримував перемоги на Міжнародних конкурсах: друга премія в Женеві (1993), перша премія на конкурсі ARD у Мюнхені (994), перша премія в Маркнойкірхені (1994), Grammy Classic Award (1995), перша премія в камерній музиці з його Afflatus Quintetat на конкурсі ARD у Мюнхені (1997), Davidoff Prix (2000). Паралельно з його участю у конкурсах, Радек Баборак розпочав свою професійну сольну діяльність із виступів з оркестрами по всій Європі та Японії.

З 1996 по 2000 рік Радек грав на валторні в Мюнхенському філармонічному оркестрі. У 2001 році йому запропонували ексклюзивний контракт із Бамберзьким симфонічним оркестром, а з 2003 року Радек грає на валторні в Берлінському філармонічному оркестрі. Як соліст він грає з провідними оркестрами: Берлінський філармонічний оркестр, Мюнхенський філармонічний оркестр DSO, Берлінський симфонічний оркестр Баварського радіо, Оркестр Лондонського радіо Франції та ін.

Він виступав з такими диригентами як Джеймс Лівайн, Сейдзі Озава, Деніел Баренбойм, сер Саймон Реттл, Німе Джарві. Аншлаги в Королівському фестивальному залі, концерти на Зальцбурзькому Пасхальному фестивалі, а також першотравневий концерт Берлінського філармонічного оркестру в Празі були оцінені глядачами та критиками схвально: «Цей артист — феномен».

Радек Баборак також є камерним музикантом і виступає з Afflatus Quintet, а також зі своїм ансамблем Baborak and Friends у багатьох важливих серіях концертів камерної музики. Він також любить грати сольні концерти, брав участь у багатьох фестивалях і виступав у концертах і радіопередачах з такими відомими колегами, як Єфим Бронфманн, Андраш Шифф, Ян Бострідж, Емануель Пахуд, Альбрехт Майєр, Гей Браунштейн, Лоренц Настуріка, а також з провідними членами Віденської філармонії та Берлінської філармонії.

Поділитись