Реза Валі – композитор

Загальна інформація

Реза Валі народився в Ґазвіні (Іран) у 1952 році. Почав вивчати музику в Музичній консерваторії у Тегерані. У 1972 році поїхав до Австрії та вивчав музичну освіту та композицію в Академії музики у Відні. Після закінчення Академії музики він переїхав до Сполучених Штатів і продовжив навчання в Піттсбурзькому університеті, отримавши ступінь доктора філософії. З теорії музики та композиції – в 1985 році.

Є викладачем Школи музики в Університеті Карнеґі-Меллона з 1988 року. Він отримав численні нагороди, включаючи почесну нагороду  Міністерства мистецтв і науки Австрії, дві Стипендії Ендрю В. Меллона, замовлення від Піттсбурзького симфонічного оркестру, Boston Modern Orchestra Project, Pittsburgh New Music Ensemble, Kronos Quartet, the Carpe Diem String Quartet, Seattle Chamber Players та Arizona Friends of Chamber Music, а також гранти Пенсільванської ради з питань мистецтв, Піттсбурзького фонду та Піттсбурзької ради громадської освіти.

Піттсбурзький культурний фонд вибрав його найкращим митцем-початківцем, за що він отримав премію Creative Achievement Award. Оркестрові композиції Валі виконувалися в Сполучених Штатах Піттсбурзьким симфонічним оркестром, Сіетлським симфонічним оркестром, Boston Modern Orchestra Project, Балтіморським симфонічним оркестром, Мемфіським симфонічним оркестром і Orchestra 2001. Його камерні твори виконували Cuarteto Latinoamericano, Pittsburgh New Music Ensemble, Carpe Diem String Quartet, Kronos Quartet, Seattle Chamber Players та Da Capo Chamber Players. Його музика звучала в Європі, Китаї, Чилі, Мексиці, Гонконгу та Австралії та записана на лейблах Deutsche Grammophon, Naxos, New Albion, MMC, Ambassador, Albany та ABC Classics.

Поділитись