Рубен Газарян – диригент (Вірменія – Німеччина)

Загальна інформація

Впродовж шістнадцяти років – з 2002 до 2018 року Рубен Газарян працював художнім керівником та головним диригентом у Камерному Оркестрі Вюртембергу Хайльброн. У більш ніж 860 концертах і 26 альбомах, що відбулися за цей час, він збагатив стандартний репертуар оркестра, розширюючи його до симфонічних об’ємів та вибираючи численні роботи з епохи Романтики та ранньої сучасності, не кажучи вже про авангард. На знак визнання його досягнень під час його довготривалого володарювання Хайльбронном, його було нагороджено Золотою Монетою міста у 2018.

Крім посади у Хайльброн, з початку 2015 Рубен Газарян працював художнім керівником Грузинського Камерного Оркестру Інгольштадт. Крім цього, Рубен диригував такими оркестрами, як Радіо-Симфонічний оркестр Штутгарта, Симфонічний оркестр м. Кельн, Гамбурзький Симфонічний Оркестр, Симфонічний Оркестр Берліну, Оркестр Франкфуртської Опери, Вроцлавський Філармонічний Оркестр, та багатьох інших оркестрів у якості запрошеного диригента; його також запрошували приймати участь у численних записах та живих виступах Південно-Західної Німецької Корпорації Мовлення, Радіо Німеччини, Французьке Музичне Радіо, Радіо Данії та багатьох інших.

Керування та диригування двома оркестрами, записи та виступи із іншими оркестрами та успішна робота із багатьма визначними музикантами не могла не позначитися на репертуарі Газаряна та якості його інтерпретацій, що народжувалися із прискіпливої репетиційної роботи, глибокого емоційного розуміння та впевненого володіння широким спектром періодів та стилів.
Щодо освіти Рубена Газаряна зазначимо, що почалася вона достатньо рано, – перші уроки скрипки батько давав йому ще у віці чотирьох років. У подальшому музичне училище імені Чайковського, та Національна Консерваторія Єревану надали необхідної бази на доданок до природного таланту, що дозволило успішно дебютувати у 1983 році як артист, – із репетиціями, камерною музикою та сольними виступами із камерними та симфонічними оркестрами. Згодом Рубен Газарян мав нагоду працювати скрипалем із тріо піаністів на Державному Радіо Вірменії. Цікаво, що він був наймолодшим скрипалем за всю історію ансамблю. Також його було призначено першим скрипалем та солістом до Національного Камерного Оркестру Вірменії.

Консерваторія у Ляйпцігу (Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy) також додала істотного рядку до графи “освіта” – Рубен успішно пройшов курс після-магістерського навчання з класу скрипки (1992-1995), а згодом і за спеціальністю “диригент оркестру” (випуск 1998, з відзнакою).

Серед інших досягнень можемо згадати посаду першого концертмейстера у Симфонічному Оркестрі Західної Саксонії (тепер Ляйпцігський Симфонічний Оркестр) у 1993-1998 роках, та посаду головного диригента цього ж оркестру у 1999-2002. Цікаво, що у цей час він був наймолодшим головним диригентом Німеччини.
Також Рубен став лауреатом першого міжнародного конкурсу диригентів “Sir Georg Solti” у Франкфурті-на-Майні.

Поділитись