Шандор Карої, диригент

Загальна інформація

Лауреат Міжнародного конкурсу диригентів ім. Ніно Рота 2018 (м. Матера, Італія) та півфіналіст Міжнародного конкурсу диригентів ім. Гжегожа Фітельберга (м. Катовіце, Польща), Шандор Карої будує серйозну репутацію як оркестрового так і оперного диригента. Серед яскравих професійних досягнень в 2018 році – постановка опери «Набукко» в Оперному театрі м. Ульм (Німеччина), дебютний виступ з оркестром «INSO-Львів» та запис на лейблі «Neos» в рамках фестивалю «Савойський Трюфель» (м. Межев, Франція).

В 2017 році він дебютував з Оркестром Діжон Бургонь, диригуючи «Дівертисменти для струнних» Б. Барток, та Симфонію №4 Р. Шуманна. Як запрошений диригент він часто співпрацює з Симфонічним оркестром Віденського радіо (Австрія), Симфонічним оркестром угорського радіо м. Будапешт, оркестром Північно-чеської філармонії, Оркестром Савойї (Франція), Симфонічним оркестром «Collegium Musicum» (Німеччина), оркестром «Magna Grecia» (Італія) та Оркестром де Кордоба (Іспанія).

З 2014 по 2016 рр. Шандор Карої обіймав посаду музичного директора Студентського симфонічного оркестру м. Відень (ASO Wien), молодіжного оркестру, який бере активну участь в музичному житті Відня. Було здійснено професійний запис всіх концертів на власному лейблі оркестру. Серед виконаних проектів – «Карміна Бурана» з понад 250 виконавцями на сцені, а також турне Італією. Як оперний диригент він співпрацював з різними оперними театрами та ансамблями, диригував постановками опер «Летюча миша», «Весілля Фігаро», «Так чинять усі», «Набукко», «Дідона та Еней», «Лучія ді Ламмермур», «Богема» та оперети «Der Opernball».

Значною частиною професійного музичного досвіду Шандора Карої є співпраця з хорами. Він працював з багатьма аматорськими хорами, а також був учасником Віденського Співочого товариства, виступаючи з багатьма найкращими оркестрами та диригентами світу в Мюзікферайн у Відні. Працював асистентом музичного директора Йоганнеса Прінца в багатьох проектах, включаючи турне Японією з програмою, що включала твори Моцарта, Бетховена, Шуберта та Онеггера, а також виконання Симфонії № 2 та №8 Густава Малера на Фестивалі в Зальцбурзі в 2012 та 2013 рр. У якості асистента також співпрацює з такими музикантами та диригентами, як Габор Такач-Надь, Інго Метцмахер, Юліан Рахлін та Гвідо Манкузі, в таких зал та з такими колективами, як Оперний театр в Женеві, Віденська народна опера, Фестиваль камерної музики Вербьє, британський камерний оркестр «Manchester Camerata» та Словенська філармонія, диригуючи  опери «Золото Рейну», «Валькірія», «Карміна Бурана» та твори з широкого симфонічного репертуару.

Окрім активної кар’єри диригента він також працює в якості тренера-концертмейстера артистів балету та оперних співаків. Шандор Карої виступав в прямому ефірі австрійського радіо «Oe1» та в багатьох концертах, включаючи виступи на сцені Brahms Saal в Мюзікферайн (Відень).

В 2017 році отримав стипендію від Фонду ім. Етвоша для участі в майстер-класах для диригентів Петера Етвоша в Будапешті та Ройомоні. Там він виконав твори Д. Куртага та П’єра Булеза з ансамблями «UMZE» та «Linea». Проявляючи зацікавленість та пристрасть до нових творів, маестро також виконував твори  Ольшевського та Батіка, диригував джазовим оркестром «Big Band» в рамках джазового проекту в Музичному університеті Відня. З нагоди святкування 10-річчя нових концертних залів Мюзікферайн диригував світовою прем’єрою твору «Фанфари» Йоганнеса Берауера за участю музикантів Віденського філармонійного оркестру.

Шандор Карої отримав музичну освіту в Женеві, Флоренції та Відні, де він вивчав гру на фортепіано, диригування, композицію та джаз. З 2009 по 2016 рр. навчався диригуванню у Відні, де отримав дипломи бакалавра та магістра з відзнакою в Консерваторії (клас Професора Георга Марка) та Університеті музики та прикладних мистецтв (клас Професора Йоганнес Вілднер). Шандор продовжив опановувати мистецтво диригування, взявши участь в майстер-класах Пааво Ярві, Даніелє Гатті, Бертрана де Бійї та Пьєро Беллугі. За рекомендацією Марісса Янсонса він також навчався в професорки Софії Рахлін.

Поділитись