Квартет Шумана

Загальна інформація

КВАРТЕТ ШУМАНА у складі:

Ерік Шуман (скрипка), Кен Шуман (скрипка),

Вайт Хертенштайн (альт), Марк Шуман (віолончель)

«Квартет Шумана» досяг того рівня, коли все можливо, тому що він обходиться без визначеності. Це також впливає на публіку, яка від концерту до концерту повинна бути готова до будь-яких непередбачуваних ситуацій: «Твір справді розвивається лише в живому виконанні», – розповідають у квартеті. «Він «справжній», тому що ми самі ніколи не знаємо, що станеться. На сцені всяке наслідування зникає, і ти автоматично стаєш чесним із собою. Тоді можна встановити зв’язок із аудиторією – спілкуватися з нею в музиці». Ця жива ситуація набуде додаткової енергії найближчим часом: серед нинішніх учасників квартету Альбрехт Майєр, Менахем Преслер, Кіт Армстронг, Анна Вінницька та Анна Люсія Ріхтер.

Особливою подією сезону 21/22 стануть чотири концерти у Вігмор Холі, Лондон , де цього сезону квартет  виступає запрошеним квартетом. Крім того, після вимушеної перерви квартет повернеться в тур по США. Він буде гостем на Бієнале струнного квартету в Амстердамі, музичному фестивалі Шлезвіг-Гольштейн і Музичному літі MDR , а також у Берліні, Шветцінгені, Франкфурті, Кельні та Дортмунді. Крім того, квартет зможе представити дві спеціальні програми в Мадриді та Більбао разом з мецо-сопрано Анною-Лусією Ріхтер.

Його альбом «Інтермеццо» (2018 | Шуман, Рейман з Анною-Лусією Ріхтер та Мендельсоном Бартольді) з ентузіазмом зустріли як вдома, так і за кордоном і він отримав нагороду «Класичний опус» у категорії квінтет. Його відзначають гідним наступником відзначеного нагородами альбому «Пейзажі», в якому квартет простежує власне коріння, об’єднуючи твори Гайдна, Бартока, Такеміцу та Пярта. Серед інших, недавніх нагород, він отримав «Щорічну премію німецьких музичних критиків», п’ять діапазонів і став вибором редактора журналу ББС Музика. За свій попередній компакт-диск «Моцарт Айвз Верді» «Квартет Шумана» був нагороджений премією «Новачок» 2016 на церемонії премії журналу ББС Музика у Лондоні. У 2020 році квартет поповнив свою дискографію «Фрагментом» та його оглядом одного з майстрів струнного квартету: Франца Шуберта.

Три брати Марк, Ерік і Кен Шумани грають разом з самого раннього дитинства. У 2012 році до них приєдналася альтистка Ліїса Рандалу, яка народилася в столиці Естонії Таллінні та виросла в Карлсруе, Німеччина. Ті, хто чув квартет у виконанні, часто відзначають міцний зв’язок між його учасниками. Чотири музиканти насолоджуються тим, як вони спілкуються без слів: як достатньо одного погляду, щоб передати, як певний учасник хоче зіграти певний уривок. Хоча окремі особистості чітко проявляються, у кожному музичному творі виникає спільний простір у процесі духовної метаморфози. Відкритість і цікавість квартету частково може бути результатом формуючого впливу, який на нього чинили такі викладачі, як Еберхард Фельц, квартет Альбана Берга або, такі учасники як Менахем Преслер.

Викладачі та музичні учасники, престижні нагороди, випуск компакт-дисків – завжди є спокусою поміркувати про те, які фактори призвели до того, що багато людей вважають «Квартет Шумана» одним із найкращих у світі. Але самі четверо музикантів сприймають ці етапи більше як зустрічі, як підтвердження шляху, який вони пройшли. Вони вважають, що їхній музичний розвиток за останні два роки є квантовий стрибок. «Ми справді хочемо довести все до крайнощів, щоб побачити, як далеко заведе нас хвилювання та наша спонтанність як групи», — каже Кен Шуман, середущий  із трьох братів Шуманів. Вони чарівно обходять будь-які спроби класифікувати свій звук, підхід чи стиль, і дозволяють концертам говорити самі за себе.

Критичне схвалення: «Вогонь і енергія. «Квартет Шумана» грає вражаюче добре […], без сумніву, одна з найкращих формацій серед сучасної великої кількості квартетів, […] з блискучою віртуозністю та бажанням дивувати» (Гаральд Еггебрехт в «Південногерманська газета»). Тож є багато можливостей для пригод. Цитати з інтерв’ю журналістам журналу класичної музики VAN (vanmagazin.de)

«Особистий і глибокий» (ББС Музичний журнал)

«Без жодних «якщо» або «але», «Квартет Шумана» є одним з них найкращих квартетів світу» (SZ) і безперечно «один із найзахопливіших струнних квартетів сьогодення» (Форум Fono)

 

 

Поділитись