Станіслав Калінін – орган

Загальна інформація

Cоліст Харківської обласної філармонії (органіст, піаніст-концертмейстер, клавесиніст), Лауреат міжнародного конкурсу.

Народився у Харкові. Вихованець Харківської середньої спеціальної школи-інтернату. Закінчив історико-теоретичний факультет Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського (1998), (нині — Харківський національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського ). Другу вищу освіту за спеціальністю «орган» здобув у Національній музичній академії України (2008, клас заслуженої артистки України, професора Г. В. Булибенко). Професійну майстерність як органіст і клавесиніст вдосконалював у магістратурі Санкт-Петербурзького державного університету (2008).

Звання та нагороди: Лауреат Першої премії Міжнародного конкурсу ім. С. Прокоф’єва в номінації «камерно-інструментальний ансамбль» (2000), Стипендіат Вагнеровського фестивалю в м. Байройт (Німеччина, 2002), неодноразово брав участь і був відзначений дипломами як кращий концертмейстер на міжнародних конкурсах в Угорщині (м. Варпалота), Росії (Москва, Нижній Новгород), Білорусі (Мінськ), Україні (Київ, Львів, Запоріжжя, Ялта, Харків), на Міжнародному конкурсі ім. М. Лисенка (Київ, 2012) також отримав звання «Кращий концертмейстер конкурсу». У 2009 році був нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України та Подякою Прем’єр-міністра України.

З 1999 року почав регулярно виступати з концертами як піаніст Харківської обласної філармонії, як органіст – з 2002-го. В 2006-2008 рр. був художнім керівником Будинку органної та камерної музики  Харківської обласної філармонії.

Активно концертує в Україні (в тому числі Києві – Національний Будинок органної та камерної музики та Національна філармонія, Суми, Полтава, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ, Вінниця, Хмельницький, Рівне, Одеса, Чернівці), Росії (Санкт-Петербург, Саратов, Пенза, Бєлгород, Сочі), Молдові (Кишинів), Польщі (Познань), Німеччині (в т.ч. Майсенський Собор, 2010), Китаї (Великий Театр Ханчжоу, 2013), США (в т.ч. Національний Собор Вашингтона, 2015). В травні 2010 р. Брав участь у в Фестивалі «Українська весна в Польщі» (м. Познань). Брав участь у різних майстер-класах. Виступає як соліст-органіст, клавесиніст, піаніст з симфонічними та камерними оркестрами.

Поділитись