Тарас Конощенко – бас (Україна-Німеччина)

Загальна інформація

Всесвітньо відомий оперний співак (бас), соліст Нюрнберзького державного оперного театру

Народився у Києві в родині з давніми музичними традиціями. Здобув освіту за фахом фортепіано, хорове диригування, оперний та концертний спів у найкращих музичних академіях України, а згодом продовжив навчання в аспірантурі Мюнхенської вищої музичної школи, а потім ще як стажист у Баварській державній опері (Мюнхен, Німеччина).

У  1994 р. відбувся німецький дебют митця у ролі  Зарастро (“Чарівна флейта”) В.А. Моцарта у Мюнхенському театрі Принца-регента  під керівництвом сера Коліна Девіса.

У своїй успішній кар’єрі митець заспівав на багатьох визначних оперних сценах, зокрема: Національна опера України (Київ), Театр в Брегенці, Віденська народна опера (Австрія), Німецька опера Берліна, Ангальтський театр Дессау, Мангеймський національний театр, Драматичний театр в Штутгарті, Ганноверська державна опера (Німеччина), Королівський театр Ла Монне у Брюсселі (Бельгія), Токіо Бунка Кайкан (Японія), Великий оперний театр “Лісеу”у Барселоні (Іспанія), Оперний театр в Тулоні (Франція). Співправцював з різноманітними оркестрами, зокрема з філармонійними оркестрами Мюнхена, Тель-Авіва, Хайфі, Берліна, симфонічним оркестром Бамберга (у фестивалі Р. Штрауса в Ґарміш-Партенкірхені) та зі Штуттґартським симфонічним оркестром.

Співак працював разом з такими видатними диригентами як Ґеорґ Шолті, Зубін Мета, Вольфґанґ Завалліш, Джеймс Лівайн, Кент Наґано, Фабіо Луїзі,  Марчелло Віотті.

Від 2013 року працював як провідний бас у Любецькому театрі (Німеччина), де він з великим успіхом виконував найбільші й найважливіші партії басового фаху. Окрасою останнього сезону 2018/2019 і прощальною партією у Любецькому театрі стала партія Бориса Годунова в постановці Петера Конвічни.

Від 2019 року є солістом одного з найбільших і найславетніших оперних театрів Німеччини Нюрнберзького державного театру, де він радує слухачів своїм голосом у партіях Великого інквізитора (“Дон Карлос”) Дж. Верді, Мустафи (“Італійка в Алжирі”) та Дона Маньїфіко (“Попелюшка”) Дж. Россіні, Осміна (“Викрадення із сералю”) та Бартоло (“Весілля Фігаро”) В.А. Моцарта, Дулькамари (“Любовний напій”) Ґ. Доніцетті та у багатьох інших. Окрасою сезону 2023/2024 стане партія Ґурнеманца (“Парсифаль”) Р. Вагнера.

Співак є лауреатом і призером багатьох вокальних конкурсів, виконавець численних концертів у Європі, Японії, Північній та Латинській Америці. У його репертуарі більш ніж 130 оперних партій.

Поділитись