Тетяна Гомон — фортепіано

Загальна інформація

Музикантка-камералістка, доцентка Київської муніципальної академії музики ім. Р. Глієра, музикознавця, дослідниця і хранителька музичного спадку Бориса Лятошинського – композитора, який через свою творчість та своїх учнів визначив розвиток української музики  ХХ століття. З 2010 року Тетяна досліджує і зберігає архів композитора, об’єднуючи навколо себе його учнів та найкращих українських музикантів.

Закінчила Національну музичну академію у 2003 році (клас професора Бориса Архимовича) та асистентуру-стажування кафедри камерного ансамблю у 2008 році (клас професорки Ії Царевич).

У 2015 році разом із доктором мистецтвознавства Ігорем Савчуком працювала над першим виданням «Борис Лятошинський. Романси 1920-х». Автор-упорядник збірки «Борис Лятошинський. Фортепіанні твори 1910-х» та видання «Борис Лятошинський. Романс для віолончелі та фортепіано. 1913» (2020).

У 2017 захистила дисертацію на тему «Ранній період творчості Бориса Лятошинського: наукова реконструкція за матеріалами невідомих та маловідомих джерел 1910-х років».

Голова ГО Liatoshynsky Foundation.

У серії концертів Тетяна Гомон виконала всі камерно-інструментальні твори Бориса Лятошинського.

Поділитись