Торвальд Йоргенсен — терменвокс (Нідерланди)

Загальна інформація

Торвальд Йоргенсен відомий як один із провідних виконавців на класичному терменвоксі. Після закінчення консерваторії він зарекомендував себе як один із найвидатніших виконавців на цьому інструменті. Оскільки техніка гри також нагадує гру на струнному інструменті, Торвальд навчався у Саскії Бун, колишньої віолончелістки Королівського оркестру Концертгебау.

Маючи напружений графік концертів, Торвальд отримує чудові відгуки як камерний музикант, соліст і оркестровий виконавець у Європі, Північній та Південній Америці, Канаді, Азії. Канадський композитор Саймон Бертран створив концерт для терменвокса, присвячений Торвальду, прем’єру якого він виконав з Orchestre Métropolitain у Монреалі в лютому 2023 року.

Окрім цих концертів, Торвальд також виступав на радіо та телебаченні та виступав на фестивалях, таких як: Ravinia Festival (США), Festival Classique (Нідерланди), Bach Festival (Нідерланди), Without Touch (Німеччина), Hands Off (Великобританія), Node (Швейцарія), Music and Beyond (Канада), Міжнародний кінофестиваль у Роттердамі / IFFR (Нідерланди),  Gaudeamus Music Week (Нідерланди), Міжнародний музичний фестиваль Lunigiana (Італія),  Гаванська бієнале (Куба), MAG Festival (Хорватія),  Festival Ars Musica Bruxelles (Бельгія), Klassifest (Нідерланди), Festival Montréal/Nouvelles Musiques (Канада), Fête de la Musique Geneva (Швейцарія), Bregenz Festspiele (Австрія) та Фестиваль терменології в Москві та Санкт-Петербурзі (Росія). Його також запрошували як викладача/лектора/виконавця до таких відомих закладів, як Амстердамська консерваторія (Нідерланди), Роттердам (Нідерланди), Санкт-Петербург (Росія), Нижній Новгород (Росія), Стенфордський університет (США), Гарвардський університет (США) та ін.

Торвальд грав як соліст з численними оркестрами по всьому світу, такими як  Philharmonie Zuid-Nederland, Brussels Philharmonic, Cyprus Symphony Orchestra, Zeeland Symphony Orchestra, Opera2Day, Kammerphilharmonie Bremen, Antalya Symphony Orchestra, Thirteen Strings Ottawa, Les Violons du Roy, Boston Philharmonie Оркестр, Оркестр Métropolitain de Montréal, Державний симфонічний оркестр Бурси, Королівська Стокгольмська філармонія, Королівський камерний оркестр Валлонії, Антверпенський симфонічний оркестр, Бременська філармонія, NDR Elbphilharmonie Orchester, Radio-Sinfonieorchester Stuttgart des SWR, Детмольдський симфонічний оркестр, Норчепінгський симфонічний оркестр, Ізмірський симфонічний оркестр і Президентський симфонічний оркестр Туреччини.

Як камерний музикант Торвальд співпрацює як з піаністкою Каміллою Бистровою, так і з німецьким ансамблем сучасної музики «Ensemble Experimental» (ENEX). Разом із Детмольдським симфонічним оркестром він записав оперу Детлефа Гойзінгера «Die Zeitreise-Maschine». Він також фігурує в кількох саундтреках до фільмів.

Торвальд є прихильником нового репертуару на терменвоксі, і композитори з усього світу пишуть для нього твори. Разом із піаністкою Каміллою Бистровою Торвальд записав альбом Air Électrique, який містить прем’єрний запис Десяти прелюдій Лери Ауербах для терменвокса та фортепіано, який був сприйнятий з великим схваленням.

Зараз Торвальд грає на терменвоксі Etherwave Pro MOOG.

Поділитись