Тянь Хуей Нґ – дириґент

Загальна інформація

Музичний директор симфонічного оркестру Pioneer Valley Symphony (штат Массачусетс, США), Boston Opera Collaborative та проєктів у «Victory Players» та «White Snake». Також Тянь працює директором оркестрових студій в коледжі Маунт Холіок (Mount Holyoke College).

Дириґував оркестрами у всьому світі, включаючи Симфонічний оркестр Саварії (Угорщина), Моравський філармонічний оркестр (Чеська Республіка), Оркестр Дартінгтонського фестивалю (Великобританія), Оркестр Королівської опери Валлонії (Бельгія) та Орегонський симфонічний оркестр бахівського фестивалю (США) ).

Будучи багатофункціональним музикантом, він також працює і в царині хорової музики, та керував такими ансамблями, як Штутгартський камерний хор (Німеччина), Хор фестивалю Карнегі-Холл (США), Орегонський хор фестивалю Баха (США), Йельська школа Канторум (США) та Нью-Йоркський молодіжний хор (США). Він співпрацював з такими всесвітньо відомими художниками, як Дашон Бертон, Тайлер Дункан, Маркус Ейше, Джеймі-Роуз Ґаррін, Аяно Катаока, Ілля Полатаєв, Гері Штайгервальт, Астрід Швін, Сара Девіс Бухнер, Ганна Елізабет Мюллер, Ніколас Фан, Джеймс Тейлор, Жиль Вонсаттель і Союн Юн.

Добре відомий тим, що популяризує нову музику. Саме за його участі відбулися прем’єри нових творів численних композиторів, включаючи лауреатів Пулітцерівської та Римської премій, серед яких Курт Качоппо, Аарон Джей Керніс, Роберт Кір, Девід Санфорд та Джоан Тауер. До списку таких виконань входять зокрема такі композиції, як «Ірін Аджо» («Одіссея мрії»), перша нігерійська опера Олабодо Омоджола (Olabode Omojola), прем’єра якої відбулась у 2018 році, та ефемера Чаї Черновіна «Коли я моргнув, нічого не залишилось тим самим» (Once I Blinked, Nothing was the Same).

Нестримний музичний дух Тяня вперше проявився, коли він у п’ятирічному віці керував дитячим хором у дитячих садках у своєму рідному Сінгапурі. Піаніст, співак і тромбоніст, пізніше він вивчав композицію та ранню музику в Бірмінгемському університеті (Великобританія), де виявив свою любов до Стравінського та сучасної музики. Повернувшись додому, він допоміг заснувати один із перших ансамблів сучасної музики в країні, і незабаром він писав композиції для анімації, танцю, кіно, хору та оркестру. Саме в цей час він виявив свою прихильність до міждисциплінарної роботи і створив новаторський фестиваль мистецтв на базі громади (NOMAD), за який він отримав нагороди від Сінгапурської національної ради мистецтв. З тих пір його твори звучали у різних локаціях та заходах, таких як Гонконгський кінофестиваль, Animation World Magazine (США) та Apsara Asia Dance (Сінгапур).

Тянь Хуей Нґ продовжив освіту в Єльській музичній школі (США), де живив свою пристрасть до шедеврів хорового оркестрового репертуару, асистуючи таким відомим дириґентам, як Ніколас Макґеган, Масаакі Сузукі, Дейл Уорленд, Саймон Керрінгтон, Маргеріт Брукс та Джеффрі Дума. Він зобов’язаний своїм вчителям, зокрема Паоло Аррівабені, Джону Кареві, Пітеру Етвесу, Курту Масуру та Мішелю Табачнику, які значно збагатили його музичне життя.

У сезоні 2021 – 2022 роках Тянь дириґуватиме прем’єрами проєктів оперної трупи «White Snake»: «Космічний ковбой» Елени Рур (Elena Ruehr) та «Вціліла Одіссея» Мері Прескотт, першою в світі оперою, котру співають індіанською мовою – «Shellshaker» Джерода Імпіччаахааха Тейта, а також – дебютні виступи на Національному суспільному радіо та Громадській службі мовлення в США (Public Broadcasting Service in the US), з Філармонією Нової Англії та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені М. Скорика.

 

Поділитись