Томаш Штраль – віолончель

Загальна інформація

Видатний польський віолончеліст. Випускник Музичної академії імені Фридерика Шопена у Варшаві, він також удосконалив свої віртуозні навички у Вищій школі музики та виконавського мистецтва у Відні. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів віолончелістів, у тому числі конкурсу «Young Talents» у Дрездені та конкурсу імені Ніканора Забалети в Сан-Себастьяні; був запрошений до участі у таких престижних музичних фестивалях, як «Chopin à Paris», Віолончельні фестивалі в Каракасі та Гуадіксі, Міжнародний фестиваль сучасної музики «Варшавська осінь». Виступав з найкращими оркестрами світу, в тому числі в Австрії, Чехії, Фінляндії, Іспанії, Ізраїлі, Японії, Канаді, Кувейті, Німеччині, Швейцарії, Білорусі та Україні.

Зробив багато записів для фондів CBC Radio в Канаді, Польського радіо та Польського телебачення. У дискографії артиста є альбоми, записані такими провідними компаніями звукозапису, як CD Accord (концерти для віолончелі Карла Філіпа Емануеля Баха), Pony Canyon (повне зібрання камерних творів Фридерика Шопена), Sony Classics (альбом «Astor Piazzolla – Tango» отримав премію Fryderyk 2003), а також лейблами Acte Préalable, Dux, Gema Stereo, Pavane Records.

Професор Томаш Штраль є деканом інструментального факультету Музичного університету імені Фридерика Шопена у Варшаві, веде клас віолончелі у своїй альма-матер та проводить численні майстер-курси по всьому світу, зокрема, у Фінляндії, Нідерландах, Японії, Німеччині та Польщі.

Віртуоз грає на інструменті, виготовленому у 1778 році майстром Леопольдом Відхальмом у Нюрнберзі.

Поділитись