Уршуля Ставіцька — клавесин, орган (Польща)

Загальна інформація

Польська клавесиністка й органістка, що народилася у Львові. Здобула музичну освіту в Кракові, закінчивши Музичну Академію у класі органа професорки Мирослави Семенюк-Подрази та в класі клавесина професорки Ельжбєти Стефанської. 

Концертну діяльність розпочала ще під час навчання і виступала як солістка, камерна музикантка та виконавиця партії basso continuo на клавесині та органі. Вона була однією із засновників Університетського барокового оркестру Consortium Iagellonicum, який діяв у 1993–2000 роках у Ягеллонському університеті в Кракові. З 2000 року є художньою керівницею ансамблю старовинної музики Consortium Sedinum і веде активну концертну діяльність у Польщі та за кордоном. 

У 2004 році вона ініціювала Щецинський фестиваль давньої музики, який став щорічним (19-а едиція відбудеться восени 2022 року), запрошуючи артистів та колективи з усього світу, що спеціалізуються на виконанні музики минулих століть. У 2006 році отримала творчу стипендію Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща. У 2008 році Уршуля Ставіцька заснувала Fundacje Akademia Muzyki Dawnej в Щецині. Освітня та концертна діяльність Фундації розширює знання про історію та культуру Помор’я (колишньої Померанії) та популяризує напрямок історичного виконавства. 

Виконавиця виступала на багатьох фестивалях давньої музики в Польщі та за кордоном (Австрія, Чехія, Франція, Нідерланди, Ісландія, Німеччина, Словаччина, Україна, США). На її рахунку низка записів, у тому числі оригінальна серія Vitae Pomeranorum Lost World of Pomeranian Music. Постійно розвиває свою педагогічну діяльність на посаді дипломованого викладача в комплексі музичних шкіл імені Фелікса Нововейського в Щецині та в Академії мистецтв у Щецині як доктор музичного мистецтва.

Поділитись