Віктор Ямпольський – диригент (США)

Загальна інформація

Віктор Ямпольський народився в СРСР в 1942 році в сім’ї відомого піаніста Володимира Ямпольського. Навчався в класі Давида Ойстраха в Московській консерваторії (1961-1966) і Миколи Рабиновича в Ленінградській консерваторії (1968-1973). Був помічником концертмейстера і асистентом диригента оркестріу Московської філармонії під орудою Кирила Кондрашина.
У 1973 році Віктор Ямпольський іммігрував до США, де, за рекомендацією Зубіна Мети, пройшов прослуховування в Леонарда Бернстайна, який запропонував Ямпільському стипендію для навчання в Беркширському музичному центрі в Тенглвуді (база Бостонського симфонічного оркестру). Згодом він став артистом Бостонського оркестру, а пізніше зайняв посаду концертмейстера групи других скрипок.
Як диригент Віктор Ямпольський працював більше ніж з 80 оркестрами світу: США, Канади, Іспанії, Португалії, Чехії, Австралії, Нової Зеландії, ПАР, Південної Кореї, Тайваню, Чілі. У 1977 році він став художнім керівником Симфонічного оркестру Атлантики (Галіфакс, Канада) і диригентом Молодіжного оркестру Тенглвуду. Протягом 1993-1994 років очолював Національний симфонічний оркестр Йоганнесбурга (ПАР), з 1995 по 2004 рік був музичним директором Симфонічного оркестру Омахи (США). У 2002 році під його керівництвом Симфонічний оркестр Омахи зробив перший запис Take Flight, а в наступному році представив світову прем’єру Другого фортепіанного концерту Ф.Гласа, за що був удостоєний премії Ради мистецтва штату Небраска.
Як визнаний педагог, Віктор Ямпольський регулярно дає майстер-класи в багатьох країнах світу. Він викладав в Санкт-Петербурзької консерваторії, університетах Бостона, Акрона, Вікторії і Невади, Університеті Еморі (США), в консерваторії Стелленбос і на майстер-класах Молодіжного філармонічного оркестру Кейптауна (ПАР). У 1984 році він зайняв пост директора оркестрів у Вищій школі музики Bienen Північно-західного університету (Чікаго, Іллінойс), де праює понині. Входить до складу журі Міжнародного конкурсу диригентів імені С.Прокоф’єва в Санкт-Петербурзі і конкурсу диригентів Len van Zyl в Кейптауні.
Віктор Ямпольський – дійсний член диригентського комітету Ліги американських оркестрів, почесний доктор Університету Небраски в Омасі і коледжу Doane в Криті (Небраска, США), почесний музичний директор у відставці і головний запрошений диригент симфонічного оркестру Омахи.

Поділитись