Вікторія Жадько — диригентка

Загальна інформація

Українська оперно-симфонічна диригентка, педагогиня та виконавиця на класичній гітарі, перша з українських диригенток, що почала провадити міжнародну діяльність. Лауреатка численних міжнародних і національних конкурсів, заслужена артистка України (1994).
Закінчила з відзнакою Київську державну консерваторію (нині Національна музична академія України) 1991 року як гітаристка, а 1993 року – як оперно-симфонічна диригентка. Під час навчання в Академії поєднувала педагогічну та виконавську діяльності в Україні та поза нею.

Вікторія Жадько першою серед українських диригентів стала лауреатом найпрестижніших  міжнародних диригентських конкурсів. З 1989 р. здійснила численні фондові теле-  та радіозаписи в Україні та за кордоном як гітаристка, а з 1993 р. і понині активно записується в якості диригентки Заслуженого Академічного Оркестру Національної Радіокомпанії України.

Є яскравою інтерпретаторкою та активною пропагандисткою сучасної музики, особливу увагу приділяючи творчості сучасних українських авторів та здійснюючи  велику кількість світових прем’єр їхніх творів у співпраці з провідними симфонічними та камерними оркестрами України: Заслужений Академічний Симфонічний Оркестр Національної Радіокомпанії; Національної опери (Київ, Львів, Харків); Національний Заслужений Академічний Симфонічний оркестр (Київ); Національний симфонічний оркестр (Одеса); Симфонічні та камерні оркестри Донецької, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Хмельницької та ін. філармоній;«Київська Камерата»; «Київські солісти»;«Леополіс»; Національний Академічний Духовий Оркестр.

З 1997 по 2000 роки була головною диригенткою симфонічного оркестру Харківської філармонії.

Гастролювала як гітаристка й диригентка в Австрії, Білорусі, Великобританії, Венесуелі, Угорщині, Німеччині, Голландії, Гонконзі, Данії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Китаї, Литві, Мексиці, Молдові, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швейцарії, співпрацюючи з провідними оркестрами, такими як: Симфонічний оркестр Гельсінської філармонії; Філармонійний оркестр радіо Нідерландів; Роттердамська філармонія; Національний Симфонічний Оркестр Данського Радіо; Симфонічні оркестри м. Орхус і м. Оденсе (Данія); Філармонійні оркестри Бидгощи, Вроцлава, Жешува, Катовіц, Кракова й багатьох інших філармоній Польщі; Симфонічний оркестр Польського радіо, а також Великого театру Лодзі та Підляської Опери й Філармонії в Білостоці,  Литовський Національний Симфонічний Оркестр, Симфонічний оркестр Великого театру Білорусі, Гомельської філармонії; Філармонійний оркестр м. Сібіу (Румунія); London Shubert Players (Англія); Neue Streicher (Австрія).

В творчому доробку співпраця із такими солістами як, Alicia de Larrocha (фортепіано, Іспанія), Lutoslawski Piano duo (Польща), Аndrzej Kulka (скрипка, Польща), Кrzysztof Jakowicz (скрипка, Польща), Görgy Pauk (скрипка, Румунія), Тorleif Theden (віолончель, Данія), Аdam Klocek (віолончель, Польща).

Паралельно з виконавською, займається викладацькою діяльністю в музичних академіях та університетах України. Проводить численні майстер-класи і роботу як член та голова журі престижних конкурсів в Україні та за її межами. В. Жадько першою серед українських диригентів була запрошена до складу міжнародного диригентського журі, зокрема, одного з найпрестижніших світових диригентських конкурсів — ім. Г. Фітельберґа в Катовіцах, Польща, 2007.

Поділитись