Віра Жук – скрипка - Львівська національна філармонія

Віра Жук – скрипка

Загальна інформація

Українська скрипалька Віра Жук з гордістю продовжує багаті традиції української школи скрипкового виконавства, які передавалися їй безпосередньо від великого Давида Ойстраха через її наставників в Україні та Австрії. Віра Жук майстерно поєднує українську віртуозність і глибокий меланхолійний тон із витонченістю віденського музичного стилю. Як солістка та камерна музикантка, вона виступала у 30 країнах на п’яти континентах на престижних сценах, таких як Музікферайн у Відні, Концертхаус у Відні, Flagey у Брюсселі, ORF RadioKulturhaus, Національному концертному залі в Мадриді, Королівській опері Данії, опері Сурейя в Стамбулі та багато інших.

Віра Жук є співзасновницею Тріо Immersio, яке було відзначене численними нагородами та преміями, включаючи премію Brivio Sforza від Le Dimore del Quarteto як одне з найкращих ансамблів, а також престижною нагородою New Sound of Austrian Music від Міністерства закордонних справ Австрії, яка надається відібраним музикантам для честі представляти музичну культуру та традиції Австрії по всьому світу. Тріо Immersio також є переможцем премії Prix d’Arts від Банку Австрії.

Останніми сезонами Віру Жук запрошували як члена журі Міжнародного конкурсу струнних інструментів у Шеньчжені (Китай), як викладачку скрипки на Віденському воркшопі, а також вона проводила майстер-класи на музичному фестивалі Тарапака в Чилі, на фестивалі Clasclas в Іспанії та на музичному фестивалі Morelia в Мексиці.

Віра з раннього віку була в центрі уваги національної музичної сцени. Її надзвичайний талант дозволив їй виступати на найбільших концертних майданчиках України, таких як Велика зала Національної філармонії, де вона виступила у віці семи років, а в десять років дебютувала як солістка з концертом Й. С. Баха. Після кількох років навчання у Любові Мариненко, Віра вступила до Київської музичної школи імені Лисенка для обдарованих дітей, щоб продовжити навчання у Ярослави Рівняк. Під час навчання в школі Віру запрошували виступати на різних національних та міжнародних фестивалях, таких як «Мистецтво об’єднує», «Нові імена — молоді зірки України», фестиваль Фонду Володимира Горовиця, Фестиваль ді Сполето, Фестиваль музики у Портогруаро, Міжнародний фестиваль камерної музики в Ейлаті, фестиваль Lucca Estate, та багато інших.

Одразу після закінчення Музичної школи в Києві Віра переїхала до Відня, щоб продовжити навчання у легендарного скрипаля Павла Вернікова в Університеті музики та мистецтв міста Відня. Також Віра виграла стипендію міжнародного конкурсу на навчання в музичній школі Ф’єзоле у Флоренції. На її музичний розвиток вплинули творчість  Маурісіо Фукса, Альфреда Бренделя та Менахема Пресслера.

Поділитись