Вокальний ансамбль «Kalophonia»

Загальна інформація

Ансамбль «Kalophonia» (з грецької – прекраснозвучний) був створений із студентів-регентів при кафедрі музичної україністики та медієвістики Львівської музичної академії ім. М. Лисенка 2001 року для відновлення давніх традицій українського церковного співу. Зараз в репертуарі ансамблю – як монодичні співи XIV-XVII століть, так і багатоголоса музика XVIII-XXI століть різних жанрів, стилів, композиторів. В репертуарі колективу твори світової класики, зарубіжних та українських композиторів М.Леонтовича, Є.Козака, М.Лисенка, Я.Яциневича, М. Вербицькогго, М. Колесси, С. Людкевича, А. Кос-Анатольського, А. Гнатишина, а також, українських композиторів сучасності.

Ансамбль займається активною концертною та гастрольною діяльністю. Серед вагомих мистецький проектів в яких був задіяний вокальний ансамбль «Kalophonia» можна назвати Фестиваль давньої музики в Старому Сончі (2007-2008), Фестиваль духовної музики «Салезіанське літо» в Перемишлі (2008-2017), Мандрівний фестиваль Лодзької філармонії «Кольори Польські» (2009), Фестиваль у Сяноку «Один Бог – багато культур» (2009), Фестиваль давньої музики у Львові (2003-2015), Фестиваль монодичної музики у Плоцьку (2013), Міжнародний фестиваль церковної музики в Гіжицьку (2015), Фестиваль органної та камерної музики в Кошаліні (2016), Літній музичний фестиваль в Коржкєві (2017) та інші.
2018-2020 роках ансамбль гастролював з концертами в Україні, Польщі, Великій Британії та Федеративній республіці Німеччина.

Ансамбль здійснив запис компакт-дисків «Постові напіви українських ірмологіонів XVI-XVII століть» (2006), “о. Михайло Вербицький/Пісні для чоловічих квартетів” (2010), «Церковна музика України XVI-XХ століть» (2017).

Одним із найактивніших учасників ансамблю був композитор, музикознавець, громадсько-культурний діяч, засновник Фестивалю давньої музики у Львові – Роман Стельмащук (1965-2015). Ентузіаст і тонкий знавець давньої музики, він впровадив у мистецьке життя міста Лева не одну плідну ініціативу. Саме Романом Стельмащуком була аранжована або підготовлена до виконання значна частина репертуару ансамблю.

Музика, яку виконує ансамбль «Kalophonia» провадить слухача у світ унікальних за красою і сердечним одкровенням українських духовних напівів і являє собою фактично історичний екскурс в історію українського духовного співу від XVI до XXI століття. В інтерпретації як давньої церковної монодії, так і барокових шедеврів та сучасних духовних творів молоді співаки знайшли ідеальний баланс між стриманістю й піднесеністю храмового співаного слова – й напрочуд багатою емоційною палітрою українського «інтонаційного образу світу».

Професор Любов Кияновська

Поділитись