Вільфрід Штреле – альт (Німеччина)

Загальна інформація

Почесний головний альтист, Берлінська філармонія

Після навчання у Еміля Кессінгера, Ульріха Коха та Тібора Варги в 1971 році Вільфрід Штреле, якому тоді було трохи більше 20 років, став членом Берлінського філармонічного оркестру під керівництвом Герберта фон Караяна. З 1984 по 2013 рік обіймав посаду альта-соліста.

У Берлінському університеті мистецтв професор Штреле викладає на альті з 2001 року, а також в Академії Баренбойма-Саїда (2017-2020). Більше того, десятиліттями він викладає в Академії Караяна Берлінського філармонічного оркестру. Багато його учнів досягли великих успіхів і стали членами Берлінської Філармонії, а також інших важливих оркестрів у таких містах, як Берлін, Відень, Мюнхен, Дрезден та Гамбург. Вільфріда Штреле також часто просили викладати на майстер-класах у всьому світі, наприклад, у Літній академії Моцартеуму у Зальцбурзі та в консерваторіях Москви, Єльського університету, Пекіна, Шанхаю, Токіо та Сеула.

Окрім діяльності в оркестрі та як викладач, він також виступає як соліст та високопоставлений камерний музикант. Зокрема, протягом 25 років він був одним із засновників всесвітньо відомого Brandis Quartet. Виконуючи камерну музику, він як соліст подорожував Південною Америкою, Азією, Східною Європою, Африкою та США. Багато камерної музики записують Harmonie Mundi, Orfeo, Teldec, Emi, Deutsche Grammophon und Nimbus Records.

Поділитись