Зоряна Кушплер — мецо сопрано (Україна-Австрія)

Загальна інформація

Випускниця Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка (клас І. Кушплера) та Гамбурзької музичної академії (клас Ю. Бекманн). Лауреатка міжнародних конкурсів, серед яких — перша премія на Міжнародному конкурсі
Баварського радіо і телебачення (ARD) у Мюнхені.

З 2007 по 2020 роки була сталою солісткою Віденської національної опери, де виконує партії Ульріки («Бал маскарад»), Фенени («Набукко»), Ольги («Євгеній Онєгін»), Поліни («Пікова дама»), Марцеліни («Весілля Фігаро»), Магдалени («Нюрнберзькі майстерзингери»), Вальтрауте («Загибель богів»), Переціозілли («Сила долі»), Аделаїди («Арабелла») та інші. У тому ж році співачка також стала запрошеною солісткою у Віденській народній опері, де регулярно виконує партії Кармен, принца Орловського («Летюча миша»), Маґдалени («Ріґолетто»), Джульєтти («Казки Гофмана») та інші.

Разом із сестрою-близнючкою Оленою Кушплер регулярно виступає як з сольними концертами, так і на різноманітних фестивалях у Берліні, Гамбурзі, Мюнхені, Касселі, Дюссельдорфі, Реклінхаузені, Відні та Львові.  З 2008 року і по сьогодні Зоряна Кушплер регулярно виступає на сцені Фольксопери у Відні де вона виконує такі партії як Кармен, Джульетта ( «Казки Гофмана»), Магдалена («Ріголетто»), Принц Орловський («Летюча миша»), Марцеліна («Весілля Фігаро»).

У 2012 р. відкривала сезон у Клівленді у Северанс-холі соло партією у Симфонії №3 Густава Малера у виконанні Клівлендського симфонічного оркестру під батутою Франца Вельсера-Места. У 2014 році дебютувала у Карнегі-холі (Нью-Йорк, США) у Симфонії №9 Л. ван Бетховена, виконала партію Фенени «Набукко» поруч з видатним тенором
Пласідо Домінго у Віденській національній опері, дебютувала в Альберт-холі (Лондон, Англія) в опері «Електра» з Віденським філармонійним оркестром під батутою Франца Вельсера-Места, а також виконала партію Маргарити в опері «Чотири грубіяни» Е. Вольфа-Феррарі у Театрі Принца-регента (Мюнхен, Німеччина). У 2021 році виконала партію Аделаіди у опері «Арабелла» Р. Штрауса в оперному тетрі м. Бонн ( Німеччина). З 2020 Зоряна Кушплер продовжує активно виступати як запрошена солістка у Віденський національній опері, а також у Фольксопері у Відні.

Численні записи компакт дисків на фірмах грамзапису Дойче Граммофон, Капріччо Дельта, Орфео та Грамола. Новий контракт диск з творами українських композиторів вийде на фірмі «Грамола» восени 2023 року.

Творча діяльність дуже тісно пов’язує співачку і з Україною. Неодноразово виконувала партію Кармен у Національній опері України у Києві та в Одеському театрі опери та балету. У 2017 та 2018 брала участь у фестивалі LvivMozArt. У 2017 взяла участь у святкуванні 150-річчя Національної опери України у Симфонії № 2 Г. Малера, а у 2018 – у проєкті «В Україну повернуся» на Софійській площі у Києві. У 2016 році стала «Людиною року» у галузі культури та мистецтва в Україні.

З 2019 року є почесною президенткою Галицького музичного товариства.

У 2021 році Зоряні Кушплер було присвоєно Орден Княгині Ольги третього ступеня за заслуги перед Державою.

З 2023 року Зоряна Кушплер є професором співу в університеті Моцартеум міста Зальцбург (Австрія).

Поділитись