“Українська весна” у Стокгольмі: на міжнародному фестивалі виступає оркестр Львівської філармонії

08.05.2023
Опис

7 травня Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії прибув до столиці Швеції на фестиваль “Українська весна”.

Перший проєкт в рамках фестивалю, концерт під назвою «Українські музи не мовчать», був присвячений двом українським композиторкам Ганні Гаврилець та Богдані Фроляк. З оркестром виступили прекрасні солісти – піаніст Йожеф Єрмінь та альтист Устим Жук. І спільно зі струнною групою Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії в столиці Швеції, в столиці, яка готується відзначати День Європи — відбувся перший концерт нашого візиту. 

Генеральний директор філармонії, дириґент Володимир Сивохіп розповів: “Дуже важливо для нас, що ми тут не тільки як почесні гості, представники України, але і те, що сьогодні й післязавтра ми граємо українську музику. Ось так відбувається наша культурна місія, так працює наш культурний фронт, коли ми показуємо сучасних українських композиторів. Ми показуємо і творчість класиків, зокрема і Мирослава Скорика, граємо Третю симфонію Бориса Лятошинського, зрештою, так само як і граємо музику українського класика Миколи Лисенка”.

Львівська національна філармонія - "Українська весна" у Стокгольмі: на міжнародному фестивалі виступає оркестр Львівської філармонії

“Ця подія є зворушливою, тому що він присвячений музиці моєї сестри Ганни Гаврилець, яка на жаль рік тому залишила нас і моїй музиці – тобто він присвячений двом рідним сестрам”, — сказала композиторка Богдана Фроляк. “Мені дуже приємно, що концерт відбудеться саме тут в Стокгольмі на такому прекрасному фестивалі, який презентує українську культуру у світі і мені страшенно приємно, що він відбудеться у виконанні наших музикантів”. 

Львівська національна філармонія - "Українська весна" у Стокгольмі: на міжнародному фестивалі виступає оркестр Львівської філармонії

Уже 9 травня у Королівському концертному залі симфонічний оркестр разом з дириґентом Ярославом Шеметом зіграє велику симфонічну програму на закриття фестивалю “Українська весна”. Ця програма присвячена Дню Європи, який Європа і відзначає 9 травня, а Швеція як країна-очільник у Раді Європи є тією країною, яка веде і задає тон цьому святкуванню.

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...