“Українська весна” у Стокгольмі: на міжнародному фестивалі виступає оркестр Львівської філармонії

08.05.2023
Опис

7 травня Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії прибув до столиці Швеції на фестиваль “Українська весна”.

Перший проєкт в рамках фестивалю, концерт під назвою «Українські музи не мовчать», був присвячений двом українським композиторкам Ганні Гаврилець та Богдані Фроляк. З оркестром виступили прекрасні солісти – піаніст Йожеф Єрмінь та альтист Устим Жук. І спільно зі струнною групою Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії в столиці Швеції, в столиці, яка готується відзначати День Європи — відбувся перший концерт нашого візиту. 

Генеральний директор філармонії, дириґент Володимир Сивохіп розповів: “Дуже важливо для нас, що ми тут не тільки як почесні гості, представники України, але і те, що сьогодні й післязавтра ми граємо українську музику. Ось так відбувається наша культурна місія, так працює наш культурний фронт, коли ми показуємо сучасних українських композиторів. Ми показуємо і творчість класиків, зокрема і Мирослава Скорика, граємо Третю симфонію Бориса Лятошинського, зрештою, так само як і граємо музику українського класика Миколи Лисенка”.

Львівська національна філармонія - "Українська весна" у Стокгольмі: на міжнародному фестивалі виступає оркестр Львівської філармонії

“Ця подія є зворушливою, тому що він присвячений музиці моєї сестри Ганни Гаврилець, яка на жаль рік тому залишила нас і моїй музиці – тобто він присвячений двом рідним сестрам”, — сказала композиторка Богдана Фроляк. “Мені дуже приємно, що концерт відбудеться саме тут в Стокгольмі на такому прекрасному фестивалі, який презентує українську культуру у світі і мені страшенно приємно, що він відбудеться у виконанні наших музикантів”. 

Львівська національна філармонія - "Українська весна" у Стокгольмі: на міжнародному фестивалі виступає оркестр Львівської філармонії

Уже 9 травня у Королівському концертному залі симфонічний оркестр разом з дириґентом Ярославом Шеметом зіграє велику симфонічну програму на закриття фестивалю “Українська весна”. Ця програма присвячена Дню Європи, який Європа і відзначає 9 травня, а Швеція як країна-очільник у Раді Європи є тією країною, яка веде і задає тон цьому святкуванню.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...