Про американське турне Львівської філармонії у “Boston Globe”

07.04.2023
Опис

Ще раз про наш тур у Сполучених Штатах Америки. Про це читаємо у статті кореспондента Boston Globe,  Крістофера Бенфі, де йдеться про те, що лютому під час одного з концертів оркестр виконав скрипковий концерт Томаса де Гартмана, Дев’яту симфонію Дворжака та «Трагічну увертюру» Брамса в рамках 40-концертного турне.

Пропонуємо цитату з рецензії, де сказано:

“Слухаючи незнайомий твір, зокрема скрипковий концерт, глядач шукає аналогії. Львівський оркестр запропонував дві. «Трагічна увертюра» Брамса, зіграна з точністю струнних і гучністю валторн, створила похмурий настрій, а Дев’ята симфонія Дворжака («З Нового Світу») вселила надію серед сум’яття. Львівські музиканти зі смаком увірвалися в симфонію, танцювальні теми якої неймовірно нагадували музику Гартмана. Захоплююча музика Дворжака, створена чеським автором з наміром дати американцям музичний твір, що б пасував їхній країні, була частково натхненна афроамериканськими духовними мотивами.

Я був би не проти, якби англійський ріжок, який виконував тему, відому в народі як «Goin’ Home» у Ларго, представив цю мелодію нам як слід. І моє бажання здійснилось, коли скрипка та віолончель із задоволенням підхопили цю тему. У «Пісні жайворонка» Вілли Кетер є незабутній уривок, коли Теа Кронборг, майбутня оперна діва зі скромної скандинавської родини в Колорадо, вперше чує мелодію Дворжака в самотньому Чикаго, і її відразу ж переповнюють її спогади й прагнення до своєї «недосяжної землі». У мелодії вона відчуває: «У ній також був дім».

Серед неодноразових овацій цього натхненного вечора, винагородою якого став запаморочливий український танець Анатолія Кос-Анатольського з балету «Сойчине крило», виникло бажання, щоб ці дуже працьовиті музиканти, які багато подорожували — посеред виснажливого 40-концертного туру в Сполучених Штатах із зупинкою в Карнегі Гол — скоро змогли повернутися на батьківщину, повністю належну їм”.

Читайте повністю

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...