Фестивальна преамбула давньої музики у Львові: підсумки першого дня

10.08.2022
Опис

Вчора, 9 серпня, відбулась перша подія Міжнародного Фестивалю Давньої Музики у Львові, а також пресбрифінг з нагоди його 19-ї едиції. Як зазначив генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп, у мистецькому закладі «відбуваються три головні міжнародні фестивалі: Фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”, сучасної музики “Контрасти” та Фестиваль Давньої Музики, що уособлюють три кити, на яких стоїть наша культура. Ми, галичани, декларуємо вшанування нашої минувшини, адже українська музика має сильну традицію, яку потрібно зберігати».

На пресконференції, що відбулась о 12:00, також були присутні Богдан Сегін, комерційний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, артдиректор XIX Фестивалю Давньої Музики у Львові, керівник проєкту «Музи не мовчать», Уршуля Ставіцька, клавесиністка з Польщі та Павло Осуховський, диригент з Польщі. Останній підкреслив: «Ми перебуваємо у незрівнянному історичному моменті. Знову наша музика, наші концерти мають силу та міць для об’єднання культури й традицій у Європі. Нам подобається грати давню музику, тому що ми не погоджуємось з сучасністю: ми хотіли б повернутись у ті епохи, коли музика була важливою у наших містах та країнах!».


Окремо вартий уваги передконцертний коментар Уршулі Ставіцької, де вона розповідає про свої враження від Львова у воєнний час, значення приїзду та підтримку українських музикантів.

О 19:00 вечора стартував концерт Уршулі Ставіцької, Фестивальна преамбула, на якому вона презентувала клавесинні твори XVII–XVIII століть. Музика Подбєльського, Шайденманна, Дубена, Фробергера, а також Форкере, Куперена, Дюфлі та Шилдта забезпечила гідний показ розмаїтої культури минулого у сучасному світі, що є головною метою Фестивалю.

А уже завтра, 11 серпня, відбудеться Відкриття Фестивалю під назвою «Дума-Україна». Виступатиме відомий виконавець на стародавніх інструментах Тарас Компаніченко. Він є також військовослужбовцем, якого спеціально відпустять із частини для виступу.

Більше інформації про програми наступних днів Фестивалю читайте тут.

Заголовне фото: Данило Бедрій

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...