INSO-Lviv. Великий тур, великі виклики, великі перемоги.

23.12.2018
Опис

Кінець року – час підводити підсумки, оцінювати результати, будувати плани на рік прийдешній. Одна із найпотужніших, наймасштабніших перемог року, що минає – великий концертний тур Нідерландами молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO – Львів» !

Гастролі тривали з 6 по 19 грудня 2018 р. під керівництвом маестро Раймонда Янссена за участю солістів з України, Румунії та румунського хору філармонії Тімішоари.

Оркестр розпочав тур з виступу в престижному концертному залі Concertgebouw в Амстердамі, де приємним сюрпризом стала присутність на концерті членів Опікунської ради оркестру та наших друзів – доньки та онуки композитора Пала Германна (1902 – 1944). Світові прем’єри двох творів митця оркестр «INSO-Львів» виконав та записав у Львові в травні цього року в рамках фестивалю «Віртуози».

Загалом під час туру оркестр дав 9 успішних концертів в таких містах, як Амстердам, Роттердам, Гаага, Оденбош, Апелдорн, та Гронінген, представивши програму «Christmas Carols», до якої увійшли відомі різдвяні композиції, і зокрема, «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича, відомий у всьому світі під назвою «Carol of the Bells» – справжній Різдвяний гімн!

Сольні партії в програмі виконали солістка філармонії Тімішоари Аліна Тодеа (сопрано), Ігор Мацелюх (флейта пана, Україна) та концертмейстери оркестру «INSO-Львів» Євген Крук (скрипка), Маркіян Максимів (гобой), Іван Прищепа (тромбон).

Справжнім відкриттям для європейської публіки став інструмент – флейта Пана. Віртуозним та проникливим соло на цьому дивовижному інструменті в композиціях «The Lonely Shepherd» та «Amazing Grace» зачарував всіх присутніх на концертах Ігор Мацелюх. На кожному з концертів захоплена та вдячна публіка викликала музикантів «на біс», віддячуючи щедрими оваціями.

Виступи в Гаазі відбулись у концертному залі Всесвітнього Форуму (The World Forum) – найбільшому в Нідерландах. Окрім трьох успішних концертів на цій сцені перемогою для українського оркестру стало розміщення в фойє будівлі масштабних фотографій з минулорічного турне Нідерландами (автор фото – Олександр Шамов). Концерти в Гаазі відвідали представники українського та нідерландського дипломатичних корпусів, зокрема, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Нідерланди пан Всеволод Ченцов.

Більше світлин з туру можна переглянути у галереї.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...