INSO-Lviv. Великий тур, великі виклики, великі перемоги.

23.12.2018
Опис

Кінець року – час підводити підсумки, оцінювати результати, будувати плани на рік прийдешній. Одна із найпотужніших, наймасштабніших перемог року, що минає – великий концертний тур Нідерландами молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO – Львів» !

Гастролі тривали з 6 по 19 грудня 2018 р. під керівництвом маестро Раймонда Янссена за участю солістів з України, Румунії та румунського хору філармонії Тімішоари.

Оркестр розпочав тур з виступу в престижному концертному залі Concertgebouw в Амстердамі, де приємним сюрпризом стала присутність на концерті членів Опікунської ради оркестру та наших друзів – доньки та онуки композитора Пала Германна (1902 – 1944). Світові прем’єри двох творів митця оркестр «INSO-Львів» виконав та записав у Львові в травні цього року в рамках фестивалю «Віртуози».

Загалом під час туру оркестр дав 9 успішних концертів в таких містах, як Амстердам, Роттердам, Гаага, Оденбош, Апелдорн, та Гронінген, представивши програму «Christmas Carols», до якої увійшли відомі різдвяні композиції, і зокрема, «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича, відомий у всьому світі під назвою «Carol of the Bells» – справжній Різдвяний гімн!

Сольні партії в програмі виконали солістка філармонії Тімішоари Аліна Тодеа (сопрано), Ігор Мацелюх (флейта пана, Україна) та концертмейстери оркестру «INSO-Львів» Євген Крук (скрипка), Маркіян Максимів (гобой), Іван Прищепа (тромбон).

Справжнім відкриттям для європейської публіки став інструмент – флейта Пана. Віртуозним та проникливим соло на цьому дивовижному інструменті в композиціях «The Lonely Shepherd» та «Amazing Grace» зачарував всіх присутніх на концертах Ігор Мацелюх. На кожному з концертів захоплена та вдячна публіка викликала музикантів «на біс», віддячуючи щедрими оваціями.

Виступи в Гаазі відбулись у концертному залі Всесвітнього Форуму (The World Forum) – найбільшому в Нідерландах. Окрім трьох успішних концертів на цій сцені перемогою для українського оркестру стало розміщення в фойє будівлі масштабних фотографій з минулорічного турне Нідерландами (автор фото – Олександр Шамов). Концерти в Гаазі відвідали представники українського та нідерландського дипломатичних корпусів, зокрема, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Нідерланди пан Всеволод Ченцов.

Більше світлин з туру можна переглянути у галереї.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...