У Львівській філармонії відзначили пам’ять Олександра Козаренка

23.08.2023
Опис

22 серпня Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика вшанувала світлу пам’ять видатного українця, композитора, музикознавця й піаніста Олександра Козаренка, який відійшов у засвіти цього березня. 24 серпня йому виповнилося б 60 років. 22 серпня 2023 року відбулася презентація науково-публіцистичного видання «Олександр Козаренко: Недочитана партитура життя… Спогади про митця» (концепція видання, упорядкування та редакція доктора мистецтвознавства, професора Ганни Карась; ідея видання та упорядкування — доктора філософії Романа Дзундзи. Івано-Франківськ : Фоліант, 2023). Крім презентації, подія вмістила ще дві складові: виставку фотопортретів та концертну частину, де твори Козаренка прозвучали у виконанні Ірини Ключковської та Мар’яни Самотос.

Львівська національна філармонія - У Львівській філармонії відзначили пам'ять Олександра Козаренка

Модерував зустріч-спомин про геніального митця генеральний директор Філармонії Володимир Сивохіп. З вітальним словом та оповіддю про видання виступили Ганна Карась (доктор мистецтвознавства, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Заслужений працівник культури України,  член НТШ, член Національної Спілки композиторів України, лауреат обласної премії ім. Д. Січинського,м. Івано-Франківськ) та Роман Дзундза (доктор філософії,  диригент симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк, м. Івано-Франківськ). Зі словом виступив також фотограф Сергій Смірнов.

Львівська національна філармонія - У Львівській філармонії відзначили пам'ять Олександра Козаренка

Львівська національна філармонія - У Львівській філармонії відзначили пам'ять Олександра Козаренка

Львівська національна філармонія - У Львівській філармонії відзначили пам'ять Олександра Козаренка

Як зазначив генеральний директор Володимир Сивохіп, “Для всіх нас він був і близькою людиною і недоступною водночас був яскравим митцем. Висота польоту цієї людини була надзвичайна”. Для книги Володимир Сивохіп написав статтю-спогад під назвою “Перерваний політ комети над Львовом” про початок шляху Митця у Львові. Про це можна вже почитати в цьому виданні. Він привітав творців видання з його дійсно європейським штибом і подякував за цю працю. 

Ганна Карась розповіла: “Спогади, дбайливо зібрані у цій книзі, немов кришталики складають загальну мозаїку. Вони не є тільки поєднанням чеснот чи недоліків — вони не є в одному кольорі, чорному чи білому Вони представляють багату палітру того, хто зовсім недавно був поруч із нами. Так, ця книжка повинна була народитися через кілька десятиліть. У Козаренка було багато планів і його 60-річний ювілей ми мали б святкувати 24 серпня”.

Вона подякувала Володимиру Сивохіпу, генеральному директору філармонії Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика за те, що провели цю презентацію.

Роман Дзундза: “Козаренко був виконавцем, філософом і людиною, яка впливає на нас з вами. Ми як музиканти продовжимо творити мистецтво завдяки тому надбанню, яке він залишив для нас. Як нащадки маємо пильнувати нашу пам’ять і тому було дуже важливо цю пам’ять вкласти в одне видання”.

Професор, великий друг композитор також прокоментував його значення у житті України. За словами Юрія Ясіновського, у Львові він написав найкращі свої твори.

Серед запрошених особливих гостей-спікерів:

  • Юрій Луців – симфонічний і оперний диригент, лауреат державної премії ім. Т. Г. Шевченка, народний артист України, професор Львівської національної музичної академії  імені М. В. Лисенка
  • Іван Юзюк – професор, народний артист України, завідувач кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Львівської  національної  музичної академії  імені М. В. Лисенка
  • Андрій  Содомора – письменник, науковець, професор кафедри класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Юлія Курташ-Карп –  поетеса 

 

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...