Фестиваль Давньої Музики у Львові: другий та третій дні

13.08.2022
Опис

Після концерту польської клавесиністки Уршулі Ставіцької, названого «Фестивальна преамбула», заплановане Відкриття 19-ї едиції Фестивалю Давньої Музики пройшло 11 серпня. Хедлайнером події став відомий український музикант, дослідник та культурний діяч Тарас Компаніченко. Він прибув із військової частини А 4076 спеціально для виступу на Фестивалі, оскільки зараз обороняє Україну в лавах ЗСУ. Його двогодинний виступ супроводжувався бурхливими оплесками слухачів та підспівуванням ледь не кожній пісні.

Кобзар виконував стародавню українську музику, канти та авторські пісні, зокрема, відомих українських діячів. Під час виступу він наголосив: «Музей Григорія Сковороди зараз знищений російськими варварами, але ми прийдемо й відбудуємо його. Крім того, якщо ми будемо читати, декламувати, ставити Сковороду на сцені, то зрозуміємо, що не можна знищити тієї філософії, яку він проповідував для українців ще у XVIII столітті. Дух свободи, дух вільного народу не можна знищити. Ми це усвідомлюємо і тому ми переможемо».

12 серпня також відбувся концерт виконавців з Києва, під назвою «Очі, повні сліз». Впродовж натхненного виступу Наталії Хмілевської, Романа Меліша, Наталії Фоменко та Дмитра Третяка слухачі в залі та онлайн відчули, як любили європейські композитори епох Відродження та бароко. Камерний концерт клавесинної та вокальної музики у супроводі basso continuo вмістив у своїй програмі витончені англійські пісні, пристрасні італійські мадригали, тужливі німецькі арії, різнобарвні вокальні дуети… Особливо важливим цей виступ виявився у тяжкі часи війни.

Як зазначила модераторка концерту Поліна Кордовська, «Якщо сьогодні на ваших очах бриніли сльози, то це були сльози розради, сльози полегшення, натхнення, а, можливо, і сльози надії. Тільки уявіть собі, як всі ми плакатимемо в день Перемоги».

Тут можна переглянути запис концерту:

Партнери Фестивалю: Goethe-Institute Ukraine та Zamus: Zentrum für Alte Musik Köln.
Більше інформації про програми наступних днів Фестивалю читайте тут.

Фото: Данило Бедрій

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...