Фестиваль Давньої Музики у Львові: другий та третій дні

13.08.2022
Опис

Після концерту польської клавесиністки Уршулі Ставіцької, названого «Фестивальна преамбула», заплановане Відкриття 19-ї едиції Фестивалю Давньої Музики пройшло 11 серпня. Хедлайнером події став відомий український музикант, дослідник та культурний діяч Тарас Компаніченко. Він прибув із військової частини А 4076 спеціально для виступу на Фестивалі, оскільки зараз обороняє Україну в лавах ЗСУ. Його двогодинний виступ супроводжувався бурхливими оплесками слухачів та підспівуванням ледь не кожній пісні.

Кобзар виконував стародавню українську музику, канти та авторські пісні, зокрема, відомих українських діячів. Під час виступу він наголосив: «Музей Григорія Сковороди зараз знищений російськими варварами, але ми прийдемо й відбудуємо його. Крім того, якщо ми будемо читати, декламувати, ставити Сковороду на сцені, то зрозуміємо, що не можна знищити тієї філософії, яку він проповідував для українців ще у XVIII столітті. Дух свободи, дух вільного народу не можна знищити. Ми це усвідомлюємо і тому ми переможемо».

12 серпня також відбувся концерт виконавців з Києва, під назвою «Очі, повні сліз». Впродовж натхненного виступу Наталії Хмілевської, Романа Меліша, Наталії Фоменко та Дмитра Третяка слухачі в залі та онлайн відчули, як любили європейські композитори епох Відродження та бароко. Камерний концерт клавесинної та вокальної музики у супроводі basso continuo вмістив у своїй програмі витончені англійські пісні, пристрасні італійські мадригали, тужливі німецькі арії, різнобарвні вокальні дуети… Особливо важливим цей виступ виявився у тяжкі часи війни.

Як зазначила модераторка концерту Поліна Кордовська, «Якщо сьогодні на ваших очах бриніли сльози, то це були сльози розради, сльози полегшення, натхнення, а, можливо, і сльози надії. Тільки уявіть собі, як всі ми плакатимемо в день Перемоги».

Тут можна переглянути запис концерту:

Партнери Фестивалю: Goethe-Institute Ukraine та Zamus: Zentrum für Alte Musik Köln.
Більше інформації про програми наступних днів Фестивалю читайте тут.

Фото: Данило Бедрій

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...