Марек Топоровський про Перший день Фестивалю Давньої Музики

11.08.2023
Опис

Відомий польський клавесиніст, культурний діяч Марек Топоровський прибув з творчим візитом до Львова, щоб представити програму 11 серпня разом з українською виконавицею Світланою Шабалтіною. Він також відвідав концерт-відкриття Фестивалю 10 серпня і на своєму сайті поділився враженнями про виступ.

Львівська національна філармонія - Марек Топоровський про Перший день Фестивалю Давньої Музики

“Львівський камерний хор «Глорія» під керівництвом Мар’яни Ферендович представив дуже влучно підібрану програму. Анонімна уніатська літургія XVII ст.; музика, яка дивовижним чином поєднує найпрекрасніше в музиці Заходу (відфільтрованого через досвід Республіки Польща) та Сходу. Далі, сповнені тонких вокальних барв, дві п’єси Олександра Козаренка, піаніста і композитора, який помер цього року. Нарешті, чудово заспівана «Missa Paschalis» Мартина Леополіта. Це, в свою чергу, пишність музики у Львові. Можливо, стилістично доречнішим був би сольний склад, але співаки «Глорії» подарували фантастичне відчуття емоцій, закладених у ренесансному багатоголоссі та спонтанній побудові форми. Це був приголомшливий виступ.

Музи не мовчать. І ми ще можемо повчитися у наших українських друзів, що варто прагнути краси незалежно від того, що є поруч.”

Події Фестивалю: https://www.facebook.com/LvivEarlyMusicFestival/

 

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...