У Палаці Потоцьких під музику Генделя стартував фестиваль «Музика у старому Львові»

14.08.2015
Опис

У Палаці Потоцьких під музику Генделя стартував фестиваль «Музика у старому Львові»
Сьогодні, 14 серпня, стартував другий міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові». Фестиваль урочисто відкрили під звуки клавесину за творами Георга Фрідріха Генделя у Палаці Потоцьких.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

«Музика у старому Львові», що триватиме до 30 серпня, є партнером подібного польського фестивалю – «Музика у старому Кракові».

Музичний координатор фестивалю Юрій Луців зазначає: «Особливість фестивалю в тому, що він єдиний у Європі, який пропагує музику там, де вона виконується – у старовинних палацах, сакральних будівлях. Гасло фестивалю – «Музика при свічках», тому що свічка завжди асоціюється з пам’яткою, історичною цінністю, згадкою, в тому числі і про події на Сході. Свічка – це певний символ. Музика при свічках символізує згадку про минуле».

Організатори запевняють: кожен концерт і кожна програма є дуже цінними. Очікуються виступи артистів з Польщі та інших країн.

«Цього року фестиваль розширює географію. Ми запросили колективи з Хмельницького, Чернівців. Співачка з Дніпропетровська співатиме твори львівського Моцарта (Франц Ксавер Вольфганг Моцарт – син Вольфганга Амадея Моцарта, – ред.). Вона спеціально вивчила їх мовою оригіналу – французькою та німецькою.

Локації фестивалю також розширилися. З’явилася локація на площі Музейній біля Домініканського собору. Відновили концерти у Музеї Пінзеля (костелі кларисок), у підземеллях Преображенської церкви буде концерт при свічках», – розповів засновник фестивалю, народний артист України Сергій Бурко.

Він нагадав, що у цей час відбувається фестиваль «Музика у старому Кракові». «Цими двома фестивалями ми намагаємося створити невидимий духовний міст», – додав артист.

Поділитись


Популярне

14.10.2018 Анонси

Воїнам від музикантів Львівської філармонії: “Героям Слава!”

Вчора був прекрасний день і свято, про яке говоримо зі щемом у серці. Вчора ми із щирою любов’ю вітали з Дн...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...