23 та 24 серпня Львівська обласна філармонія проведе концерти до Дня Незалежності України

21.08.2015
Опис

23 серпня о 15:30 у фойє філармонії розпочнеться аукціон-презентація, присвячений збору коштів для встановлення пам'ятника Михайлу Вербицькому, автору Гімну України.

Про спрямування концертів і його учасників ми поговорили із мистецьким керівником Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок», одним із організаторів заходів, заступником генерального директора філармонії з концертно-гастрольної діяльності Андрієм Яцківим.

– Пане Андрію, хто братиме участь у концертах?
– У неділю, 23 серпня, о 17:00 год у Львівській обласній філармонії відбудеться концертна програма до Дня Незалежності за участю відомих творчих колективів і солістів Львова: провідний соліст Львівської опери Петро Радейко, лауреат першої премії I Міжнародного фестивалю української ретро-музики імені Богдана Веселовського (2015) Ліліана Раврух, Львівський муніципальний хор «Гомін» (художній керівник та дириґент Руслан Ляшенко), композитор Михайло Олійник, а від Львівської обласної філармонії – Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок» (мистецький керівник Андрій Яцків).
Щодо учасників-гостей, то унікальною нагодою буде знайомство з творчістю Лариси Ковальчук – професійної бандуристки і співачки з Австралії. Це перший спільний проект Лариси Ковальчук та Львівської обласної філармонії.
Ведучою концерту буде відома на львівських теренах кандидат мистецтвознавства Оксана Король.
– Якою буде програма цього концерту?
– Виконавці розкриють унікальну палітру української музики – від українських народних до авторських пісень. Звучатимуть пісні Володимира Івасюка, Анатолія Кос-Анатольського, пісні з проекту «Повстанське танґо». Цим організатори прагнуть підтримати патріотичний дух народу України. Окрім того, на концерті прозвучать твори композитора Михайла Олійника, що бере участь у концерті і як піаніст, а також інструментальні твори у виконанні «Високого Замку». Це твори Мирослава Скорика, Анатолія Кіріяка та відомого скрипаля-віртуоза Олександра Божика.
Лариса Ковальчук виконає українські народні пісні. Твори у виконанні Петра Радейка добре відомі для львівської публіки, і вже мають своє реноме – пісня «Мамо, не плач», присвячена пам’яті Небесної Сотні, а також пісні з авторського проекту «Мелодія».
Хочеться, щоб люди, які прийдуть на цей концерт, отримали мистецький і патріотичний заряд, бо нам особливо зараз потрібно об’єднуватися, усвідомлювати речі, про які ми, можливо, не задумувалися ще у зовсім недалекому минулому. Тому цьогорічне святкування Дня Незалежності у Львові пройде під гаслом – «Країна вартує твоїх зусиль».
– У теперішній воєнний час дуже відповідально проводити такі патріотичні концерти…
– Час, який ми зараз переживаємо – це складний період життя країни. Це доленосний час, і дай Боже, щоб ми його гідно пройшли. На мою думку, це час «монголо-татарської» навали з боку «братнього» народу. Росія серйозно тисне на всіх і саме зараз нам варто переосмислити свої кроки, почати думати масштабніше. Можливо, зараз саме той період, коли ми зможемо створити щось нове, відсунувши старе, створити якісний новий продукт. Мистецтво не має права стояти осторонь. Як не можна не пекти хліб, так само ми не повинні переставати нести людям цінне, духовне, яке людей об’єднує і заставляє задумуватися, яке створює середовище для набагато глибшого усвідомлення процесу, що зараз відбувається. Тому вважаємо, що проведення концертів є не те, що доречним, а дуже потрібним. Інше питання наповнення концертів, а це вже на відповідальності кожного.
– Як нам відомо, у фойє філармонії відбудеться аукціон, що присвячений збору коштів для пам’ятника Михайлу Вербицькому, автору Гімну української держави…
– Так, о 15:30 у фойє філармонії розпочнеться цей аукціон-презентація. Там будуть виставлені картини, які люди зможуть купити, а гроші підуть безпосередньо на виготовлення пам’ятника. Пам’ятник буде встановлений на перехресті вулиць Вербицького, Генерала Чупринки та Степана Бандери. Власне, той збір коштів також об’єднає українську громаду, кожен буде мати відчуття, що зробив свій невеликий внесок у цю важливу справу.
– Продовженням вшанування свята Незалежності стане концерт 24 серпня.
– Концерт «Sub specie aeterni» у рамках II міжнародного фестивалю «Музики в старому Львові» відбудеться на площі Музейній, де розташована Львівська свічкова мануфактура. Серед учасників святкового дійства – Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок» та солістка Львівської філармонії Ольга Фенюк. Місце проведення само продиктувало назву і стилістику концерту. Домінікани увінчані написом «SOLI DEO HONOR ET GLORIA» («Єдиному Богу честь і слава»), а відповіддю на це гасло є назва концерту «Sub specie aeterni» («Під кутом зору вічності»). Програма концерту матиме класичне спрямування, прозвучать твори Дмитра Бортнянського, Максима Березовського, Михайла Вербицького, Ігоря Соневицького, Станіслава Людкевича, Богдани Фільц, а також твори Михайла Олійника. Організатори не могли оминути творчість Йоганна Себастьяна Баха, оскільки цього року святкуємо 330-річчя від дня його народження. Твори Баха дуже глибокі за змістом, вся його творчість має духовне спрямування. Слухачі насолодяться і кількома цікавими авторськими аранжуваннями творів Баха від ансамблю «Високий Замок».
– Якщо говорити про фестиваль «Музика в старому Львові», який є відносно новою музичною подією, то, яке значення, на Вашу думку, він має для культурної сторінки Львова?
– Львів загалом дуже багатий на проведення різних цікавих акцій, що є дуже позитивним явищем, і тому «Музика в старому Львові» відбувається в серпні, коли львів’яни частково виїзджають з міста, натомість, сюди приїжджають туристи. Сам підхід організаторів до проведення фестивалю є дуже професійним. У фестивалі беруть участь також гості з-за кордону. Мені здається, у цього фестивалю вимальовується своє творче обличчя. Звичайно, що за два роки його існування важко говорити про глибинні традиції, але ідея, яку почерпнув з Кракова його засновник, народний артист України Сергій Бурко, є надзвичайно цікавою.
– Дякую за розмову.
Розмовляла Ольга Максим”як.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...