Вшановуємо Героїв Майдану

18.02.2017
Опис

На лютневі дні припадають роковини загиблих Героїв Майдану. Глибоким сумом для нації увіковічнилися трагічні події в Україні. Три лютневі дні 2014 року стали піком трагедії.
У концерті-реквіємі «In Memoriam» пам’яті героїв «Небесної Сотні», який відбудеться у четвер, 18 лютого, о 19:00 годині у Львській обласній філармонії через високе і вічне музичне мистецтво буде оспівано ці сумні, але доленосні події.

У супроводі Симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка під батутою заслуженого артиста України Яреми Колесси виступить лауреат міжнародних конкурсів, лауреат премії В’ячеслава Чорновіла, перший концертмейстер Австрійсько-українського оркестру K&KSymphoniker, скрипаль Ігор Муравйов.
За словами Ігоря Муравйова,вибір програми для вечора-пам’яті Небесної не випадковий. Програма концерту-реквієму складена із творів, які якнайбільше передають відчуття глибокого жалю. Це музика, яка допомагає душі пережити біль, завданий трагедією.

Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром Ре мажор Людвіга ван Бетховена – розповіддю про життя як найвищу цінність.

Як зазначає Ігор Муравйов: «Коли у Людвіга ван Бетховена сталася велика трагедія і композитор оглух, то мав намір закінчити життя самогубством, та Бог врятував його від цього жахливого кроку. Композитор зрозумів, що життя – це найбільший дар, і написав концерт-посвяту Богові. Так само як і наші герої віддали своє життя за те, щоб ми могли жити краще».

Завершиться вечір-реквієм Концертом для скрипки з оркестром № 1 ля мінор Дмитра Шостаковича. Концерт Дмитра Шостаковича свого часу був заборонений, адже своєю музикою критикував радянську владу. У першій частині твору чути тужливі настрої – переживання, страх та стогін, який композитор десь відчував всередині себе. Друга частина концерту – це чорний гумор, сарказм на радянську владу. Третя частина написана як жаль щодо єврейського голокосту.

«Виконуючи цю частину концерту, думкамиповертаєшся до спогадів про голодомор та Героїв Небесної Сотні. Цією частиною якнайкраще можна передати відчуття жалю. У третій частині Шостакович також цитує і знану Симфонію № 5 Людвіга Бетховена. За словами Дмитра Шостаковича, у третій частині концерту він передає «Сміх людини у концтаборі».

Як соліст, Ігор Муравйов неодноразово виступав з Симфонічним оркестром ЛНМА ім. М. Лисенка. Співпраця Ігоря Муравйова з диригентом, заслуженим артистом України Яремою Колессою буде вперше.

«Це дуже досвічений диригент, який був головним диригентом Львівської обласної філармонії, а видатна диригенська школа його діда відома на всю Україну. Це диригент- інтелектуал з професійною диригентською технікою».

Велике значення у творчому становленні Ігоря Муравйова має його учитель, професор Володимир Заранський. «Це велика людина, яка дає мені багато ідей».
Ігор Муравйов – музикант з чіткою проукраїнською позицією. Активіст Майдану у Львові та Києві. Провів низку концертів як диригент в підтримку Української армії.
«Маю добрі сподівання на майбутнє України. Ця війна нам непотрібна, адже гинуть кращі, надзвичайно інтелектуальні люди. Мені шкода, що гине цвіт нації. Вірю, наступний мій концертбуде на честь перемоги української армії».
Як велично сьогодні звучать слова Бориса Грінченка: «Кожен повинен боронити свій рідний край, не шкодуючи життя». «Небесна Сотня» – це Герої нашого часу!

Додаткова інформація за телефоном: Ольга Максим’як, відділ реклами та маркетингу
тел.:0981301061
0676734210

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...