Музи не мовчать!

28.03.2022
Опис

Культурний шпацер у Парку Франка, відзначення 180-річчя від дня народження Миколи Лисенка, проєкт «Музи не мовчать», оркестрові концерти та події для дітей – Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика активно «тримає» культурний фронт!

Мета цих подій надзвичайно важлива – підтримати львів’ян та усіх, хто вимушено покинув свої домівки, рятуючись від російської агресії. Музика є не лише неабиякою підтримкою та розрадою для усіх, вона вселяє віру у нашу перемогу над ворогом та дозволяє хоч на трішки відволіктись від страшного сьогодення…

22 березня, у день 180-річчя від дня народження українського композитора Миколи Лисенка, Львівська філармонія спільно із соціальною ініціативою «Діти Країни: розваги для відваги» представила мистецьку акцію у самому серці міста Львова — на площі Ринок, навпроти кам’яниці Бандінеллі (площа Ринок 2).

У виконанні відомих львівських піаністів Оксани Рапіти, Мирослава Драгана, вокалістки Наталії Дитюк та чоловічого хору Львівської філармонії прозвучали камерні твори корифея. Також усі присутні разом виконали духовний гімн України «Боже великий, єдиний» (муз. М. Лисенко, слова О. Кониський).

Львівська національна філармонія - Музи не мовчать!

 

23 березня у селищі міського типу Великий Любінь, що на Львівщині Академічний інструментальний ансамбль «Високий замок» та солісти Львівської філармонії виступили для вихованців інтернату та діток із Маріуполя. Ця подія послугувала стартом новому мистецькому проєкту «Музика об’єднує».

Львівська національна філармонія - Музи не мовчать!

 

24 березня у Камерному залі філармонії для тимчасово переміщених осіб відбувся перший концерт-знайомство. Охочих відвідати подію було настільки багато, що ми вже з радістю готуємо наступні зустрічі з гостями. Модерувала подію Марта Кузій.

Львівська національна філармонія - Музи не мовчать!

 

25 березня у Львівській обласній бібліотеці для дітей було весело і гучно. Духова капела Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під орудою Сергія Хоровця забавляла діток, які через війну змушені були залишити свої домівки.

Ведучим події був Олег Пригоду, а організована вона спільно з Центром музичного розвитку «Tempo».

Цього ж дня із у Концертному залі Людкевича Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» виступив із онлайн-концертом «Місяць незламності», який музиканти присвятили незламному українському народові! Слухачі мали можливість почути і надихнутися Третьою симфонією Людвіґа ван Бетховена, яка більше відома як «Героїчна симфонія».

Львівська національна філармонія - Музи не мовчать!

 

Запис концерту можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/mHLTDyPdpio

 

26 березня, у 31-ий день війни, поміж повітряними тривогами у сонячному та весняному Парку Франку духова капела Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії зібрала охочих послухати українську музику на мистецьку акцію просто неба «Культурний шпацер».

Після музичної частини усіх охочих очікувала екскурсія парком Франка від керівниці управління екології ЛМР Олександри Сладкової. Подія була організована у співпраці із соціальною ініціативою «ДІТИ КРАЇНИ: розваги для відваги» та Управлінням екології Львівської міської ради.

Львівська національна філармонія - Музи не мовчать!

 

Отримав своє продовження філармонійний проєкт «Україна-2022. Музи не мовчать». Саме цим проєктом Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика поновила концертну діяльність після повномасштабного нападу росії. Метою камерних онлайн-концертів є підтримка українських музикантів під час російської воєнної агресії.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Зокрема, 25 березня у стінах філармонії та на увесь світ звучала інструментальна музика XVI–XVIII століть. У виконанні Олесі Масник (скрипка), Андрія Кушніра (скрипка), Віктора Рекало (віолончель) та Анни Іванюшенко (клавесин) звучали твори С. Шажинського, Д. Ґабріеллі, Д. Бортнянського, М. Березовського та А. Вівальді. Модерувала подію Ліза Сіренко.

 

26 березня Оксана Рапіта (фортепіано), Мирослав Драган (фортепіано), Оксана Литвиненко (віолончель), Назарій Пилатюк (скрипка) та струнний квартет у складі Адріан Боднар, Віктор Іванов, Устим Жук, Віктор Рекало долучилися до відзначення 180-річчя від дня народження Миколи Лисенка. У «Лисенковій вітальні» прозвучали камерні твори українського композитора.

 

27 березня за підтримки Argyros Performing Arts Center у Кетчумі (штат Айдахо, США) відбулась подія «Українська музика для Сонячної долини». У виконанні знаних українських музикантів: Софії Соловій (сопрано), Дмитра Пашинського (кларнет), Віктора Рекало (віолончель), Оксани Рапіти (фортепіано), Йожефа Ерміня (фортепіано) та Мирослава Драгана (фортепіано) звучала музика Миколи Лисенка, Станіслава Людкевича, Бориса Лятошинського, Євгена Станковича та Валентина Сильвестрова. Концерт транслювався також у театрі Argyros Performing Arts Center.

 

Фото з подій можна переглянути за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/philharmonic/photo-archive/

 

Запрошуємо на наступні філармонійні події!

Тримаймося разом!

Слава Україні!

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...