Музика в старому Кракові і Львові – вже вдев’яте разом!

29.08.2022
Опис

Фестиваль МУЗИКА В СТАРОМУ КРАКОВІ має майже півстолітню історію. Його засновник і багатолітній директор диригент Станіслав Галоньський неодноразово виступав у Львові та запрошував до Кракова львівських музикантів. Свого часу заінспірований цим фестивалем керівник та диригент Академічного камерного оркестру ВІРТУОЗИ ЛЬВОВА Сергій Бурко заснував у Львові фестиваль МУЗИКА В СТАРОМУ ЛЬВОВІ. Обидва фестивалі створили такий свого роду музичний міст між старовинними та багатими своїми культурними пам’ятками містами. І навіть цього року, попри війну, фестивальні концерти знову об’єднали музикантів Львова та Кракова.

Львівська національна філармонія - Музика в старому Кракові і Львові – вже вдев'яте разом!

26 серпні у Кракові в рамках фестивалю МУЗИКА В СТАРОМУ КРАКОВІ І ЛЬВОВІ відбувся концерт “Віртуозів Львова”. Він був незвичним. Адже оркестранти не бачились півроку. Частина оркестру залишилась у Львові, а частина через війну вимушена була покинути рідне місто. Оркестр, який свого часу об’єднав музикантів зі Львова, а також з Дніпра, Кремечука, Донецька,  у цей день об’єднав також і своїх учасників, які спеціально приїхали із Швейцарії, Італії, Словаччини. Диригентський пульт також об’єднав двох диригентів – Сергія Бурка та Василя Крячка, керівника камерного оркестру РЕНЕСАНС з Маріуполя. Співпереживаючи трагедію Маріуполя,  ми переживали, а водночас вірили у те, що музиканти-маріупольці зможуть врятуватись та вирватись із смертельної пастки. І багатьом це вдалось. А вдалось саме через те, що їм і не одній сотні інших маріупольців допоміг власне Василь Крячок.  Людина дуже скромна, але водночас відважна і смілива. Василь Крячок – справжній герой. На щастя, в останні можливі миті йому і самому вдалося вирватись з Маріуполя. Зараз він приїхав з Берліна.

Львівська національна філармонія - Музика в старому Кракові і Львові – вже вдев'яте разом!

Тож краківська сцена об’єднала ще й музикантів з Маріуполя. Зрештою, це не вперше на одній сцені музикують оркестри ВІРТУОЗИ ЛЬВОВА та РЕНЕСАНС. Ці два колективи мають у  своєму творчому доробку чимало спільних проєктів. Зокрема, концерти з циклу ТРИ МОЦАРТИ. Тому логічно, що для такого особливого фестивального концерту була обрана саме музика трьох Моцартів – Леопольда – батька, самого Вольфганга Амадея та Франца Ксавера, сина геніального композитора, який, як відомо, понад 25 років прожив у Львові. Завдяки цьому у світі його так і називають – «Львівський Моцарт». Солістка Львівської національної філармонії імені М. Скорика Софія Соловій блискуче виконала ШІСТЬ РОМАНСІВ Ф. К. Моцарта. Концерт провела музикознавиця Софія Іванова.  Численна публіка, вслуховуючись у чудові твори трьох Моцартів, обдарувала виконавців щирими аплодисментами. Це було захоплення і самим концертом, і палка підтримка музикантів з України. Важливим для всіх моментом була присутність, попри дуже поважний вік (92 роки), на концерті самого Маестро Станіслава Галоньського, який високо оцінив професійний рівень усіх виконавців.

Львівська національна філармонія - Музика в старому Кракові і Львові – вже вдев'яте разом!

 

Софія Іванова,

музикознавець, багаторічна ведуча Львівської філармонії

 

Фото – Мацєй Міхалік

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...