Закриваючи 119 концертний сезон Львівської національної філармонії та філармонійного Академічного симфонічного оркестру, 13 липня, у день народження Мирослава Скорика – видатного композитора та патрона Львівської філармонії, ми започаткували нову традицію. А саме, закривати сезон концертом його пам’яті.
Програму філармонійного вечора склали композиції Мирослава Скорика, двох французьких митців – Моріса Равеля і Клода Дебюссі, та української композиторки Богдани Фроляк.
Коротко про це у репортажі від Еспресо.ТВ
Нагадуємо, про програму концерту:
Концерт №2 для фортепіано з оркестром Мирослава Скорика. Зміст музики твору не доводиться «додумувати»: завдяки сплетінню фольклорних інтонацій у художній, творчий акт, вона майстерно викликає у свідомості слухача образи й асоціації, близькі кожному українцю. Солювала у Концерті піаністка Оксана Рапіта.
Концерт №2 для скрипки з оркестром. Перу Мирослава Скорика належать 10 скрипкових концертів, створених за часовий проміжок у пів сторіччя. Хоч Скрипковий концерт №2 є одним з найменш знаних, втім він багатий контрастами: твір поєднує буремність та просвітленість, відчайдушність і меланхолію. Солісткою, яка втілила такі різні настрої, була Лідія Футорська.
Два інструментальні концерти українського митця пролунали поряд з творами Моріса Равеля та Клода Дебюссі. Саме ці автори особливо вплинули на творчу манеру Скорика: він вивчав оркестрове письмо, стилістику та колористичність їхньої музики, а також створив оркестрування окремих творів цих композиторів. У Концертному залі Людкевича прозвучали «Павана на смерть інфанти» Моріса Равеля та «Маленька сюїта» Клода Дебюссі.
Насамкінець, пов’язав пам’ять сьогодення з минулим «Adagio пам’яті Мирослава Скорика» Богдани Фроляк. Вперше твір був виконаний на Відкритті Міжнародного фестивалю «Контрасти» у 2021 році. Він віддав данину Учня Вчителеві та відкривав нові горизонти значення постаті Мирослава Скорика для української культури.
Усі твори програми прозвучали у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії. Диригував Володимир Сивохіп.
Переглянути запис концерту, вже традиційно можна на Youtube каналі філармонії:
Фото з події за посиланням
Фотограф Едуард Іванюшенко
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...