Нова традиція на завершення сезону

14.07.2022
Опис

Закриваючи 119 концертний сезон Львівської національної філармонії та філармонійного Академічного симфонічного оркестру, 13 липня, у день народження Мирослава Скорика – видатного композитора та патрона Львівської філармонії, ми започаткували нову традицію. А саме, закривати сезон концертом його пам’яті.  

Програму філармонійного вечора склали композиції Мирослава Скорика, двох французьких митців – Моріса Равеля і Клода Дебюссі, та української композиторки Богдани Фроляк.

Коротко про це у репортажі від Еспресо.ТВ

Нагадуємо, про програму концерту:

Концерт №2 для фортепіано з оркестром Мирослава Скорика. Зміст музики твору не доводиться «додумувати»: завдяки сплетінню фольклорних інтонацій у художній, творчий акт, вона майстерно викликає у свідомості слухача образи й асоціації, близькі кожному українцю. Солювала у Концерті піаністка Оксана Рапіта.

Львівська національна філармонія - Нова традиція на завершення сезону

Концерт №2 для скрипки з оркестром. Перу Мирослава Скорика належать 10 скрипкових концертів, створених за часовий проміжок у пів сторіччя. Хоч Скрипковий концерт №2 є одним з найменш знаних, втім він багатий контрастами: твір поєднує буремність та просвітленість, відчайдушність і меланхолію. Солісткою, яка втілила такі різні настрої, була Лідія Футорська.

Львівська національна філармонія - Нова традиція на завершення сезону

Два інструментальні концерти українського митця пролунали поряд з творами Моріса Равеля та Клода Дебюссі. Саме ці автори особливо вплинули на творчу манеру Скорика: він вивчав оркестрове письмо, стилістику та колористичність їхньої музики, а також створив оркестрування окремих творів цих композиторів. У Концертному залі Людкевича прозвучали «Павана на смерть інфанти» Моріса Равеля та «Маленька сюїта» Клода Дебюссі.

Насамкінець, пов’язав пам’ять сьогодення з минулим «Adagio пам’яті Мирослава Скорика» Богдани Фроляк. Вперше твір був виконаний на Відкритті Міжнародного фестивалю «Контрасти» у 2021 році. Він віддав данину Учня Вчителеві та відкривав нові горизонти значення постаті Мирослава Скорика для української культури.

Львівська національна філармонія - Нова традиція на завершення сезону

Усі твори програми прозвучали у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії. Диригував Володимир Сивохіп.

Переглянути запис концерту, вже традиційно можна на Youtube каналі філармонії:

 Фото з події за посиланням

Фотограф Едуард Іванюшенко

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...