Нова традиція на завершення сезону

14.07.2022
Опис

Закриваючи 119 концертний сезон Львівської національної філармонії та філармонійного Академічного симфонічного оркестру, 13 липня, у день народження Мирослава Скорика – видатного композитора та патрона Львівської філармонії, ми започаткували нову традицію. А саме, закривати сезон концертом його пам’яті.  

Програму філармонійного вечора склали композиції Мирослава Скорика, двох французьких митців – Моріса Равеля і Клода Дебюссі, та української композиторки Богдани Фроляк.

Коротко про це у репортажі від Еспресо.ТВ

Нагадуємо, про програму концерту:

Концерт №2 для фортепіано з оркестром Мирослава Скорика. Зміст музики твору не доводиться «додумувати»: завдяки сплетінню фольклорних інтонацій у художній, творчий акт, вона майстерно викликає у свідомості слухача образи й асоціації, близькі кожному українцю. Солювала у Концерті піаністка Оксана Рапіта.

Львівська національна філармонія - Нова традиція на завершення сезону

Концерт №2 для скрипки з оркестром. Перу Мирослава Скорика належать 10 скрипкових концертів, створених за часовий проміжок у пів сторіччя. Хоч Скрипковий концерт №2 є одним з найменш знаних, втім він багатий контрастами: твір поєднує буремність та просвітленість, відчайдушність і меланхолію. Солісткою, яка втілила такі різні настрої, була Лідія Футорська.

Львівська національна філармонія - Нова традиція на завершення сезону

Два інструментальні концерти українського митця пролунали поряд з творами Моріса Равеля та Клода Дебюссі. Саме ці автори особливо вплинули на творчу манеру Скорика: він вивчав оркестрове письмо, стилістику та колористичність їхньої музики, а також створив оркестрування окремих творів цих композиторів. У Концертному залі Людкевича прозвучали «Павана на смерть інфанти» Моріса Равеля та «Маленька сюїта» Клода Дебюссі.

Насамкінець, пов’язав пам’ять сьогодення з минулим «Adagio пам’яті Мирослава Скорика» Богдани Фроляк. Вперше твір був виконаний на Відкритті Міжнародного фестивалю «Контрасти» у 2021 році. Він віддав данину Учня Вчителеві та відкривав нові горизонти значення постаті Мирослава Скорика для української культури.

Львівська національна філармонія - Нова традиція на завершення сезону

Усі твори програми прозвучали у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії. Диригував Володимир Сивохіп.

Переглянути запис концерту, вже традиційно можна на Youtube каналі філармонії:

 Фото з події за посиланням

Фотограф Едуард Іванюшенко

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...